sobota, 9 lipca 2011

Sobota bez wygranej

Po porażce z Wisłą Puławy w drugim meczu kontrolnym rozgrywanym w sobotę Wisła Płock zremisowała z Motorem Lublin 2:2. Mecz został rozegrany w Pęcławiu, gdzie podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego przebywają na zgrupowaniu, podczas którego przygotowują się do pierwszoligowego sezonu 2011/2012. W zespole płockiej Wisły zadebiutował wypożyczony z Cracovii napastnik Marcin Krzywicki. Testowany był pomocnik Startu Otwock Patryk Kamiński.

Lublinianie objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie po bramce Michała Górniaka. Płocczanie cieszyli się z wyrównania w 75. minucie, a strzelcem gola był Brazylijczyk Joao Paulo Daniel, który kontrakt z Wisłą podpisał tuż przed wyjazdem na zgrupowanie do Pęcławia. Nie minęło 180 sekund, kiedy kolejną bramkę dla Motoru zdobył Michał Górniak. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Litwin Eivinas Zagurskas.

Testowany w pojedynku z Motorem Patryk Kamiński to 20-letni pomocnik, który swoją karierę rozpoczynał w juniorskim grupach Ursusa Warszawa. Na swoim koncie ma również grę w juniorskim zespole Polonii Warszawa. W barwach warszawskiej Legii grał w Młodej Ekstraklasie. Poprzedni sezon spędził w Starcie Otwock.

Marcin Krzywicki ma 25 lat. Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. Występował również w Pomorzaninie Serock, Victorii Koronowo i Cracovii. Kilka dni temu przedłużył kontrakt z krakowskim klubem, ale wyłącznie po to, aby zostać wypożyczonym do Wisły Płock.

Kolejne gry kontrolne zostaną rozegrane w środę. Rywalami Wisły tym razem będą Pelikan Łowicz i Pogoń Siedlce.

Wisła - Motor Lublin 2:2 (0:1)
Bramki: Daniel (75.) i Zagurskas (82.) dla Wisły oraz Górniak 2 (9. i 78.) dla Motoru
Wisła: Kamiński - Nadolski, Kursa, Zebmrowski, Jakubowski - Jaroń, Zagurskas, Kamiński, Chwastek - Daniel, Krzywicki.