piątek, 8 lipca 2011

Płoccy tenisiści wykruszają się z Wrocław Cup


Piotr Jaroszewski był ostatnim zawodnikiem Integracyjnego Klubu Tenisowego Płock, który w tegorocznej edycji Wrocław Cup walczył w grze pojedynczej. Niestety, wczoraj również i on zakończył już swój udział w turnieju singlowym. Na pocieszenie została mu jeszcze gra podwójna. W parze z Tadeuszem Kruszelnickim jest jednym z faworytów debla. Z gry podwójnej dość niespodziewanie odpadł będący jednym z faworytów zarówno w deblu jak i w singlu Martn Legner z Austrii.Piotr Jaroszewski swoje singlowe zmagania we Wrocławiu skończył na 1/4 finału. Jego rywalem był Szwed Peter Vikstrom. Faworytem był zawodnik z Płocka. Niestety, sprawił niemiłą niespodziankę, ulegając skandynawskiemu tenisiście. Szwed zapewnił sobie grę w półfinale, w którym znaleźli się również Martin Legner (Austria), Thomas Mossier (Hiszpania) i Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław).

W grze podwójnej Piotr Jaroszewski i jego partner Tadeusz Kruszelnicki w półfinale trafili na pokonał dziś słowacko-niemiecką parę David Charbrecek/Steffen Sommerfeld, którą pokonali bez najmniejszych kłopotów. Bardzo emocjonujący był za to drugi z deblowych pojedynków, w którym Szwedzi Niclas Rodhborn i Peter Vikstrom postarali się o sporą niespodziankę, wygrywając z austriacko-szwedzką parą Martin Legner/Dan Wallin 4:6, 6:3, 10:7. Jaroszewski będzie miał więc okazję po raz drugi we Wrocławiu spotkać się z Vikstromem. Tym razem powinien być górą.

Swoje wrocławskie występy zakończyła osatecznie Judyta Olszewska, która wraz z Lucyną Miętrkiewicz z IKT Leszno uległa niemieckiej parze Sabine Ellerbrock/Katharina Kruger.
Wyniki:
Gra pojedyncza mężczyzn:
Ćwierćfinał:
Martin Legner (Austria) - Francesco Tur (Hiszpania) 6:2, 6:2
Thomas Mossier (Hiszpania) - David Chabrecek (Słowacja) 7:5, 3:6, 7:5
Peter Vikstrom (Szwecja) - Piotr Jaroszewski (SIKT Płock) 6:3, 6:1
Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław) - Michal Stefanu (Czechy) 6:0, 6:0
Gra podwójna mężczyzn:
półfinał:
Niclas Rodhborn/Peter Vikstrom (Szwecja) - Martin Legner (Austria)/Dan Wallin (Szwecja) 4:6, 6:3, 10:7
Piotr Jaroszewski (SIKT Płock)/Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław) - David Charbrecek (Słowacja)/Steffen Sommerfeld (Niemcy) 6:1, 6:2
Gra podwójna kobiet:
półfinał:
Sabine Ellerbrock/Katharina Kruger (Niemcy) – Judyta Olszewska (SIKT Płock)/Lucyna Miętrkiewicz (IKT Leszno) 6:2, 6:1
Kanako Domori/Juko Okabe (Japonia) - Yuka Chokyu (Kanada)/Francisca Mardones (Chile) 6:2, 6:3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz