piątek, 8 lipca 2011

Orlenowska załoga na rosyjskich bezdrożach


Krzysztof Hołowczyc i jego pilot Jean-Marc Fortin w przygotowanym przez niemiecką stajnię X- raid samochodzie BMW X3 CC wystartują Silk Way Rally. Będzie to pierwszy start ekipy sponsorowanej przez płockiego potentata paliwowego organizowanej przez firmę A.S.O przeprawie po bezdrożach Rosji. Rajd rusza w Moskwie 10 lipca, aby po przejechaniu przez bezdroża Rosji dotrzeć 16 lipca do Soczi. Silk Way Rally to drugi, najtrudniejszy rajd cross-country świata zainicjowany przez organizatora rajdu Dakar, firmę A.S.O.Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się dziewiątego lipca na moskiewskim Placu Czerwonym. Dzień później uczestnicy rajdu rozpoczną rywalizację na trasie pierwszego etapu. Silk Way Rally ma dla Rosjan niebagatelne znaczenie. Nie tylko dlatego, że za naszą wschodnią granicą systematycznie rośnie zainteresowanie imprezami motoryzacyjnymi. Również dlatego, że jest to jeden z elementów promocji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

Wśród kierowców, którzy ścigać się będą po rosyjskich bezdrożach, znajdzie się również Krzysztof Hołowczyc, dla którego będzie to najważniejsza impreza w tej części sezonu. 

– Fachowcy z branży przewidują, że za kilka lat Silk Way Rally może stać się dla kierowców równie ważny, jak obecnie Dakar. Tak się może zdarzyć, gdy wyczerpią się nowe możliwości planowania tras w Ameryce Południowej. Nigdy nie startowałem w tym regionie Rosji, gdzie została wytyczona trasa rajdu, choć miałem się już okazję zmierzyć z bezdrożami tego kraju. Było to w absolutnie innej, zimowej scenerii. Start w nadchodzącym Silk Way Rally będzie niewątpliwie ciekawym doświadczeniem i przyniesie wiele niewiadomych – przyznał Krzysztof Hołowczyc. – Ten rajd to dla nas test przed Dakarem. Rywalizacja jest długa i wymagająca. Dzięki zaangażowaniu sponsora firmy PKN ORLEN będę mógł pojechać ponownie w zespole X-raid, samochodem BMW X3 CC w najnowszej dostępnej specyfikacji. Z pewnością zespół jak zwykle dużo nam opowie o trasie rajdu, jego charakterystyce i odpowiednio nas do niego przygotuje. Wprowadziliśmy pewne zmiany konstrukcyjne w samochodzie, ulepszyliśmy środek ciężkości i pracujemy nad nowym zawieszeniem. Staramy się wypracować taką konfigurację, przy której samochód będzie szybszy.

Startujący na rosyjskich bezdrożach kierowcy będą mieli do pokonania prawie cztery tysiące kilometrów. Trasa wytyczona została na szybkich szutrowych partiach, kamienistych szlakach i w kopnych wydmach. Łączna długość odcinków specjalnych to ponad 1,5 tysiąca kilometrów. Na trasie rajdu, który wystartuje w Moskwie, znajdą się również Wołgograd, Lipieck, Astrachań, Stawropol i Majkop i Soczi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz