środa, 20 lipca 2011

Jutrzenka wznowiła treningi


Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock rozpoczęły przygotowania do sezonu 2011/2012. W nowych rozgrywkach płockie szczypiornistki zadebiutują w pierwszej lidze. W pierwszych zajęciach wzięło udział 19 zawodniczek, wśród których 11 to jeszcze juniorki. Sztab szkoleniowy seniorskiego zespołu Jutrzenki tworzą trenerzy Jarosław Stawicki i Marek Przybyszewski, trener bramkarek Jarosław Krzemiński oraz kierownik drużyny Edward Piątkiewicz. Podstawowy cel na nowe rozgrywki to utrzymanie się w gronie pierwszoligowców.Pierwszego dnia po urlopach wszystkie zawodniczki, które stawiły się w Blaszak Arenie, odbyły testy siłowe i przebiegły Norweski Test Biegowy „Bip Test”.

Do pierwszego sierpnia płocczanki potrenują w hali Chemika i na stadionie miejskim, pracując przede wszystkim nad siłą i wytrzymałością. Od 2 do 13 sierpnia zespół Jutrzenki przebywać będzie w Łącku na obozie kondycyjnym. Szkoleniowcy planują tam po trzy treningi dziennie. Przeważać będą zajęcia wzmacniające siłę i wytrzymałość. Pojawią się również pierwsze treningi techniczno – taktyczne.

Po powrocie z Łącka zawodniczki Jutrzenki mają w planach wyjazdy na co najmniej dwa turnieje towarzyskie. Pomiędzy 9 a 11 sierpnia planowane jest rozegranie turnieju towarzyskiego w Płocku. Drużyna powinna rozegrać również kilka meczów sparingowych.

Z Jutrzenką pożegnały się Karolina Żurańska, Aneta Wojciechowska, Paulina Szwejkowska oraz Klaudia Gałecka, które zakończyły kariery. Ich miejsce zajęły Kinga Mikołajewska, Aleksandra Kotarska oraz Edyta Charzyńska z drużyny juniorek młodszych. Być może kadra zostanie jeszcze poszerzona. Rozmowy w tej sprawie trwają. Obecnie drużynę seniorek Jutrzenki tworzą:


Bramkarki: Marta Pietrzak, Marta Rakowska, Paulina Sirojć*.
Skrzydłowe: Aleksandra Dąbrowska*, Kinga Mikołajewska*, Paulina Jankowska, Martyna Kwasiborska*, Paulina Zaremba*.
Rozgrywające: Marta Klucznik, Marta Krysiak, Sylwia Neitsch*, Anna Janiszewska, Aleksandra Rędzińska*, Edyta Charzyńska*, Aleksandra Majak, Aleksandra Kotarska*.
Obrotowe: Martyna Jasińska*, Natalia Laskowska*, Kinga Przybysz.
* juniorki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz