środa, 13 lipca 2011

Dwie porażki Wisły


Środowe test mecze nie były udane dla piłkarzy Wisły. W południe płocczanie przegrali 2:5 z Pelikanem Łowicz, a w meczu rozpoczętym o 17.00 ulegli 2:3 Pogoni Siedlce. W konfrontacji z byłym klubem Artura Boruca wystąpili dwaj nowi gracze: obrońca Ariel Jakubowski, który swego czasu grał już w Wiśle w ekstraklasie oraz Brazylijczyk Ricardinho, który w rundzie wiosennej był zawodnikiem Bogdanki Łęczna, a we wtorek wieczorem podpisał kontrakt z płockim klubem. To drugi, po Joao Paulo Daniel, zawodnik z Kraju Kawy w ekipie prowadzonej przez trenera Mieczysława Broniszewskiego. Brazylijską kolonię może jeszcze powiększyć wciąż testowany Edson.Płocczanie powoli kończą swój pobyt na zgrupowaniu w Pęcławiu, gdzie pracują bardzo ostro, przygotowując się do sezonu 2011/2012. Różnica w poziomie świeżości płockiego zespołu i jego rywali widać było bardzo wyraźnie zarówno w spotkaniu z Pelikanem, jak i w pojedynku z siedlecką Pogonią. Na wyróżnienie zasłużył przede wszystkim Robert Chwastek, który w dwóch spotkaniach zdobył trzy z czterech bramek dla Wisły.

W pojedynku z Pelikanem na boisku pojawił się Kamil Biliński, który ponownie trenuje z Wisłą, czekając na sfinalizowanie rozmów między zespołem z Płocka i Śląskiem Wrocław. Jego partnerem w ataku był Marcin Krzywicki, napastnik Cracovii, który prawdopodobnie w sezonie 2011/2012 grał będzie w Wiśle.
W pojedynku z Pogonią Siedlce w barwach Wisły zagrali jej dwaj nowi zawodnicy: Ariel Jakubowski oraz Brazylijczyk Ricardo Cavalcante Mendesem zwany Ricardinho.

Trener Mieczysław Broniszewski przyglądał się też grze testowanych wciąż Patryka Kamińskiego, Edsona, Eivinasa Zagurskasa, i Damiana Drężewskiego.

Wisła w Pęcławiu zagra jeszcze mecz kontrolny z Radomiakiem, a w drodze powrotnej ze zgrupowania spotka się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Wisła Płock - Pelikan Łowicz 2:5
Bramki: Chwastek 2 (25. i 80.) dla Wisły oraz Solecki 35 (k.), Okoński 3 (53., 70. i 86.) i Pomianowski (60.) dla Pelikana
Wisła: Skrzyński - Skumórski, Wyczałkowski, Kursa, Pielak - Chwastek, Figiel, Sekulski, Hiszpański (Nadolski) - Krzywicki, Biliński.
Wisła Płock - Pogoń Siedlce 2:3
Bramki:
Nadolski i Chwastek (dla Wisły) oraz Kaliszewski i Czerkas 2 (dla Pogoni)
Wisła: K. Kamiński - Nadolski, Sielewski, Edson, Jakubowski (65. Pielak) - Ricardinho, P. Kamiński, Zagurskas, Jaroń - Daniel, Drężewski (75. Chwastek).
Pogoń: Nerek (46. Kozaczyński) - Kwiatkowski, Lendzion, Krystosiak, Guzek (71. Talar) - Kaliszewski (65. Marczak), Agu (46. Emehel), Rodak (71. Pucyk), Paczkowski (46. Fedosenko), Grochowski (46. Demianiuk) - Czerkas (46. Dziewulski).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz