czwartek, 2 czerwca 2011

Złoto Igrzysk dla Gimnazjum nr 8

Reprezentacja tenisa stołowego dziewcząt Gimnazjum nr 8 w Płocku im. Aleksandra Macieszy wywalczyła złoty medal XIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej podczas turnieju finałowego rozegranego w Ciechanowie. To drugi medal Igrzysk w kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt z II O grających na codzień w drugoligowym zespole Nadwiślanina Płock. Przed rokiem w Chorzelach Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska zdobyły dla swojej szkoły medal brązowy, a przed nimi jeszcze jeden start w tej imprezie - za rok. W finale dziewczęta z Płocka, prowadzone przez swojego nauczyciela Piotra Górnickiego, pokonały reprezentację Gimnazjum w Trąbkach 3:2, w której wystąpiły zawodniczki... KS Puznówka - innego drugoligowego zespołu tenisa stołowego.

W grupie eliminacyjnej dziewczęta z płockiego gimnazjum pokonały po 3:0 gimnazja z Zawidza (powiat Sierpc), Łysych i Grodziska Maz. Ale nie było łatwo, szczególnie w pojedynku z Zawidzem. W grze pojedynczej Sylwia Szelkowska potrzebowała aż pięciu setów by pokonać swoją dobrą znajomą, która trenuje w Olimpijczyku Jeżewo, Natalię Brzuziek. W półfinale płocczanki pokonały również stosunkiem 3:0 warszawskie Gimnazjum nr 38 w składzie z Julią Kasprzak i Alicją Dys. 

Prawdziwa przeprawa czekała płocczanki w meczu finałowym z Gimnazjum w Trąbkach. Już w pierwszej grze Ola Lau nie miała lekko z Katarzyną Rosłaniec, jednak pojedynek udało jej się wygrać. Potem przyszła porażka Sylwii Szelkowskiej z... Dominiką Rosłaniec. W grze podwójnej trwała batalia o każdą piłeczkę. W końcu dziewczęta z Płocka przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 3:2. Potem do gry przystąpiły rakietki numer jeden swoich zespołów - Ola Lau i Dominika Rosłaniec. Wynik niezwykle zaciętego meczu, doskonale znanych sobie z innych zawodów rywalek, był niekorzystny dla płockiego gimnazjum. 3:2 wygrała Dominika. 

O wszystkim zadecydowała piąta gra meczu pomiędzy Sylwią Szelkowską a Katarzyną Rosłaniec. I znów padł wynik 3:2, ale tym razem piąty set ułożył się jednak po myśli płocczanki, która wygrała go stosunkiem piłeczek 11:7. 

Nie powiodło się natomiast chłopcom ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku, Piotrowi Grzelakowi i Mateuszowi Lau, którzy wzięli udział w finale MIMS w tenisie stołowym dla szkół podstawowych. W turnieju rozegranym w Chorzelach zajęli 9. miejsce w stawce 14 reprezentacji, ale dla płocczan sam awans na szczebel finału wojewódzkiego był sukcesem, bodaj pierwszym tak dużym szkoły w bardzo silnej kategorii chłopców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz