wtorek, 14 czerwca 2011

Z piekła do nieba bram


Prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego drużyna młodej Wisły odniosła szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi. Tym razem rezerwowa ekipa nafciarzy pokonała na bocznym boisku stadionu im. Kazimierza Górskiego Kasztelana Sierpc 2:0. Płocczanie, którzy jeszcze niedawno nie byli do końca pewni swojego czwartoligowego bytu, znaleźli się na wysokim, siódmym miejscu w tabeli.


Wiślacka młodzież w derbowym boju z sierpeckim Kasztelanem została wzmocniona przez dwóch zawodników mających na swoim koncie grę w pierwszym zespole. Zarówno Tomasz Grudzień, jak i Jakub Zabłocki zostali desygnowani do gry w ataku. I właśnie obaj zawodnicy, którzy występowali w pierwszej linii, napędzili sierpczanom najwięcej strachu.

Bardzo aktywny Jakub Zabłocki miał w ciągu całego spotkania kilka wymarzonych okazji, aby wpisać się na listę strzelców. Początkowo jednak zawodziła go skuteczność. Przełamał się jednak wreszcie w 72. minucie, zdobywając pierwszego gola. A kwadrans później ustalił wynik meczu na 2:0.

Po 29 meczach Wisła II zajmuje w czwartoligowej tabeli siódme miejsce z dorobkiem 42 punktów. W ostatniej kolejce płocczanie zagrają w Ostrołęce z tamtejszą Koroną, która po sezonie pożegna się z czwartą ligą. Jeśli ekipa trenera Zbigniewa Mierzyńskiego dopisze do swego dorobku kolejne trzy oczka, przedłuży swój zwycięski serial do siedmiu meczów. Niestety, nie poprawi już miejsca w tabeli, bo do szóstego w tabeli MKS-u Przasnysz traci aż pięć punktów
.
Wisła II Płock – Kasztelan Sierpc 2:0 (0:0)
Bramki: Zabłocki 2 (72. i 87.)
Wisła: Kwiatkowski (46. Rak) - Skrzynecki, Pogłud, Domeradzki, Synowicz - T. Wiśniewski (14. Koryto), Garczewski, Stański, Mitura (77. Wachaczyk) - Grudzień, Zabłocki
Kasztelan: Ambrochowicz - Siennicki, Mysior, Gaul, Szulc - Winnicki, Sudomir, Stefański, Lemanowicz - Alimi, Paczkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz