czwartek, 9 czerwca 2011

Powrót motocyklistów z wakacji

Szkopek z menedzerem po przerwie wakacyjnej
Po pięciotygodniowej przerwie Paweł Szkopek, motocyklista z podpłockiego Dobrzykowa, wraz ze swoją grupą Bogdanka PTR Honda wraca w najbliższy weekend na europejskie tory wyścigowe. Trzej motocykliści polsko-brytyjskiego zespołu będą się najpierw ścigać w San Marino na torze Misano, a w kolejny weekend w Aragonii. Dzięsiąte miejsce lidera grupy Jamesa Ellisona w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata World  Supersport oraz najlepszy wynik Polaka w tej kategorii osiągnięty przez Szkopka na torze w Assen (12 miejsce) sprawiają, że zawodnicy są w dobrych nastrojach, a menedżerowie pełni nadziei na dobre wyniki.

Motocykliści testowali swoją formę i motocykle na brytyjskich torach Mallory i Donington Park. Ellison, liczy na walkę w ścisłej czołówce, podczas gdy dla jedynego Polaka w stawce World Supersport, Pawła Szkopka, celem jest zdobycie kolejnych punktów. Pewny siebie do Misano udaje się także trzeci zawodnik zespołu Bogdanka PTR Honda, startujący w pucharze Superstock 1000, Marcin Walkowiak. Niedzielne wyścigi na żywo pokaże stacja Eurosport 2: o 10:30 Superstock 1000, zaś Supersport o 13:30.

- Ostatni raz byłem na torze w Misano w roku 2003. Od tego czasu zmieniono kierunek jazdy, ale obiekt wygląda ciekawie i zawiera zarówno szybkie, jak i wolne partie. Jestem pewny siebie przed weekendem i zamierzam walczyć o miejsce w pierwszej trójce - zapowiada lider zespołu James Ellison.

Paweł Szkopek też jest optymistą przed wyścigiem, chociaż szczerze przyznaje: - Misano to dla mnie nowy tor, ale jestem przekonany, że szybko się go nauczę. Zespół spisał się świetnie podczas testów, pracując bardzo ciężko i przygotowując dla mnie świetny motocykl - mówi dobrzykowianin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz