wtorek, 14 czerwca 2011

Pierwsza szykana

Dobrzykowianin Paweł Szkopek na pierwszej szykanie zakończył start w piątej rundzie motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na torze Misano w San Marino. - Popełniłem błąd podczas hamowania, musiałem puścić hamulec i uderzyłem w rywala - przyznał się po wyścigu motocyklista z powiatu płockiego. Wyścig zakończył się obiecująco dla lidera grupy polsko-brytyjskiej grupy Bogdanka PTR Honda, Jamesa Ellisona. Brytyjczyk zajął siódme miejsce tuż za grupą walczącą o podium. W zajęciu lepszego miejsca przeszkodzili mu... dublowani zawodnicy. 

- Walka o trzecie miejsce była ostra, ale na finiszu rozdzielili nas dublowani zawodnicy, który nie zjechali nam z drogi po zobaczeniu niebieskich flag. To zepsuło ostateczny wynik - relacjonował końcówkę wyścigu Ellison.

Wyścig klasy Supersport wygrał Australijczyk Broc Parkes, awansując jednocześnie na prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której Ellison jest dziewiąty, a Szkopek dwudziesty piąty. W klasie Superstock 1000 na 22. pozycji dojechał do mety Marcin Walkowiak z Bogdanki. Następne ściganie czeka motocyklistów już w najbliższy weekend, tym razem w Hiszpanii na torze Aragon.

- Po świetnych treningach liczyliśmy na wiele i choć Paweł nie dojechał do mety, zrobił w ten weekend spore postępy, co nastraja nas to bardzo optymistycznie przed kolejną rundą - podsumował wyścig w San Marino menedżer grupy Igor Piasecki. - James był w stanie walczyć o podium i wierzymy, że zrobi to także w Aragonii, gdzie testowaliśmy przed sezonem. Siódme miejsce to dobry wynik, ale jeszcze bardziej cieszy nas to, że James świetnie czuje się na motocyklu i podobnie jak Paweł, jest bardzo zmotywowany. Marcin ma za sobą trudny weekend, ale zna tor Aragon i z pewnością da z siebie wszystko - zapowiada Piasecki.


Wyniki: 1. Broc Parkes (Kawasaki Motocard.com) Kawasaki ZX-6R 37'00.851; 2. Fabien Foret (Hannspree Ten Kate Honda) Honda CBR600RR 37'02.784; 3. Sam Lowes (Parkalgar Honda) Honda CBR600RR 37'03.741, .... 7. James Ellison (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 37'08.195...

Klasyfikacja generalna: 1. Broc Parkes - 85 pkt.; 2. Chaz Davies - 80; 3. Luca Scassa - 70; ... 9. James Ellison - 28, ..., 25. Paweł Szkopek - 4.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz