środa, 1 czerwca 2011

Ruta nad Bosforem


Zajmujący siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdowych mistrzostw Europy Szymon Ruta w poszukiwaniu kolejnych punktów rankingowych wybiera się do Turcji. Kierowca Orlen Teamu wystartuje w Bosphorus Rally, trzeciej tegorocznej eliminacji cyklu RME. Polak pojedzie samochodem peugeot 207 S2000. Co ciekawe, chociaż rajd zaliczany jest do mistrzostw Europy, jego trasa została zlokalizowana na szutrowych nawierzchniach po azjatyckiej części Istambułu oraz sąsiadującego z nim miasta Kocaeli. Impreza rozpocznie się 3 czerwca i potrwa trzy dni.

Na trasie przeważają Bosphorus Rally przeważają równe, szutrowe nawierzchnie. Odcinki specjalne są bardzo szybkie. Na piątek 3 czerwca zaplanowano start oraz cztery oesy ułożone na jednej pętli. W sobotę i niedzielę kierowców czeka kolejnych 12 prób sportowych. Większość trasy pokrywa się z tą, która była wykorzystana w ubiegłorocznej edycji, gdy turecki rajd był jedną z eliminacji mistrzostw Świata.

Na liście startowej tegorocznej edycji Rajdu Bosforu znalazło się 55 ekip. Wśród nich aż cztery z Polski: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski, Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski, Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur, oraz Krzysztof Oleksowicz i Jacek Rathe

- Trasy tureckiego rajdu są niesamowite. Szerokie szutry z olbrzymią liczbą hop przez szczyty czynią rywalizację bardzo widowiskową. W zeszłym roku zajęliśmy wysokie siódme miejsce w generalce i drugie w klasyfikacji mistrzostw Europy - mówił Szymon Ruta tuż przed wylotem do Turcji. - W tym roku chcielibyśmy troszkę poprawić tę pozycję. Biorąc jednak pod uwagę obsadę rajdu, wiem, że nie będzie to wcale łatwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz