poniedziałek, 20 czerwca 2011

Złoto-srebrne dziewczęta Nadwiślanina

Dwa złote i dwa srebrne medale zdobyły dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze w rozegranych w piątek w Nadarzynie mistrzostwach województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym. W kategorii kadetek (U-15) złoto trafiło do Aleksandry Lau, a srebro do Sylwii Szelkowskiej. W najliczniej obsadzonej kategorii młodziczek złoty medal zdobyła Katarzyna Bagrowska, a srebrny Anna Wereszczaka. W rozegranych w niedzielę międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików (dla województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego) do Nadwiślanina trafiły dwa złote medale. W turnieju indywidualnym triumfowała Kasia Bagrowska, a w turnieju gier podwójnych złoto w parze z Kasią wywalczyła także Ania Wereszczaka.

Młode płockie zawodniczki po raz drugi z rzędu zapisały się w w historii mistrzostw Zrzeszenia LZS. W ubiegłym roku w mistrzostwach województwa zdobyły tylko o jeden medal mniej (złoty w kadetkach), w kategorii młodziczek zajmując najwyższe miejsca w identycznej jak w tym roku konfiguracji. Potem w finale krajowym rozegranym w Czarnkowie Katarzyna Bagrowska zdobyła mistrzostwo Polski LZS w gronie starszych o rok rywalek, wśród których nie zabrakło ścisłej krajowej czołówki. W tym roku znów cztery dziewczęta Nadwiślanina mają prawo wystąpić w ogólnopolskim finale. I znowu będą nie bez szans na najwyższe lokaty. Finał krajowy zaplanowano na 24-26 czerwca w Ostródzie.

W rywalizacji kadetek wystartowały zaledwie trzy dziewczęta, więc płocczanki nie miały zbyt wielkiej konkurencji. W młodziczkach tymczasem turniej stał na dużo wyższym poziomie niż w ubiegłym roku. Bardzo mocną ekipę skompletowali gospodarze turnieju. Właśnie zawodniczki GLKS-u Nadarzyn stanęły na drodze płocczanek do złota. Kasia Bagrowska pokonała w 1/2 finału Elizę Brzęczek 3:1, a Ania Wereszczaka wygrała 3:0 z Wiktorią Ziemkiewicz. Mecz o pierwsze miejsce stał się więc wewnątrzklubową sprawą Nadwiślanina. Lepsza okazała się Kasia, wygrywając 3:0.

Sporą niespodzianką okazało się trzecie miejsce Natalii Brzuziek z SLKS Olimpijczyk Jeżewo w kategorii juniorek. Jeżewianka w drodze do medalu pokonała znacznie od siebie wyżej notowane rywalki z Nadarzyna: dwukrotnie Dominikę Konofał i raz Olgę Szymańską.

W Lidzbarku Warmińskim rozegrane zostały tymczasem międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Prawo startu w tej imprezie mieli zawodnicy klasyfikowani w pierwszych ósemkach rankingów wojewódzkich. Prowadząca na mazowieckiej liście Kasia Bagrowska potwierdziła swoją klasę, zdobywając pierwsze miejsce.

W turnieju gry podwójnej Kasia Bagrowska Ania Wereszczaka były zupełnie poza zasięgiem rywalek. Wygrały całe zawody, jedynego seta tracąc dopiero w grze finałowej. Dzięki tej stracie dziewczęta zmuszone zostały przez rywalki z Nadarzyna do pokazania pełni swojej klasy, wychodząc z nie lada opresji, kiedy przegrywały już 0:1 w setach i 7-10 w drugiej partii.

Nadarzyn, 17 czerwca 2011 r.
Mistrzostwa województwa Zrzeszenia LZSMłodziczki - 1/8 finału: Katarzyna Bagrowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Aleksandra Golis (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) 3:0 (11-2, 11-1, 11-3); Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) - Zuzanna Krześniak (Olimpijczyk) 3:0 (11-3, 11-2,. 11-2). Ćwierćfinały: Bagrowska - Milena Dyja (Olimpijczyk) 3:0 (11-1, 11-2, 11-2); Wereszczaka - Weronika Bożek (GLKS Nadarzyn) 3:0 (11-4, 11-6, 13-11). Półfinały: Bagrowska - Eliza Brzęczek (Nadarzyn) 3:1 (5-11, 11-9, 11-9, 11-7); Wiktoria Ziemkiewicz - Wereszczaka 0:3 (8-11, 6-11, 2-11). Finał: Bagrowska - Wereszczaka 3:0 (11-6, 11-5, 11-4).
Kolejność końcowa: 1. Bagrowska, 2. Wereszczaka, 3. Ziemkiewicz, 4. Brzęczek.
Kadetki: Aleksandra Lau (Nadwiślanin) - Magdalena Peikert (Nadarzyn) 3:0 (11-6, 11-4, 11-7); Lau - Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) 3:0 (11-5, 11-8, 11-3); Szelkowska - Peikert 3:2 (11-13, 9-11, 11-5, 11-6, 11-4). Kolejność końcowa: 1. Lau, 2. Szelkowska, 3. Peikert. Klasyfikacja klubów: 1. Nadarzyn, 2. Nadwiślanin, 3. Tęcza Budki Piaseckie, 4. Olimpijczyk.

19 czerwca 2011 r., Lidzbark Warmiński, międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików
Młodziczki (rocznik 1998 i młodsze) - gra pojedyncza - 1/8 finału: Bagrowska (Nadwiślanin) - Julia Bibik (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) 3:0 (11-4, 11-6, 11-4); Paulina Żukowska (UKS Żak Pisanica) - Dominika Wolińska (Nadwiślanin) 3:0 (11-6, 12-10, 11-4); Wereszczaka - Dominika Kondracka (Żak) 3:0 (11-2, 11-2, 11-3). Ćwierćfinały: Bagrowska - Brzęczek 3:1 (11-7, 11-8, 8-11, 11-9); Wereszczaka - Paulina Molska (UKS Bielany 273 Warszawa) 3:2 (7-11, 8-11, 11-6, 11-5, 11-4). Półfinały: Bagrowska - Klaudia Ciesielska (KS Ożarowianka Ożarów Maz.) 3:1 (11-6, 12-14, 11-3, 11-8); Ziemkiewicz - Wereszczaka 3:2 (11-6, 11-9, 10-12, 9-11, 11-5). Finał: Bagrowska - Ziemkiewicz 3:0 (12-10, 11-6, 11-7).

Turniej pocieszenia o III miejsce - ćwierćfinały: Marika Kondracka - Wolińska 3:2 (11-9, 6-11, 8-11, 15-13, 14-12). Półfinały: Wereszczaka - Brzęczek 2:3 (11-4, 13-11, 8-11, 8-11, 3-11). Kolejność końcowa: 1. Bagrowska, 2. Ziemkiewicz, 3. Brzęczek, 4. Ciesielska, 5-6. Wereszczaka, Ada Górska (Warmia), ..., 13-16. Wolińska.

Gra podwójna - ćwierćfinały: Bagrowska/Wereszczaka - Dominika Górecka (Warmia)/Bibik 3:0 (11-3, 11-8, 11-2); Wolińska/Ciesielska - Żukowska/M. Kondracka 1:3 (7-11, 9-11, 11-8, 6-11). Półfinały: Bagrowska/Wereszczaka - Żukowska/M. Kondracka 3:0 (11-3, 12-10, 11-4). Finał: Bagrowska/Wereszczaka - Ziemkiewicz/Brzęczek 3:1 (7-11, 12-10, 11-7, 11-4).