poniedziałek, 20 czerwca 2011

Kolejny medal do kolekcji

Młodzicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej zajęli trzecie miejsce. To czwarta medalowa zdobycz płockich szczypiornistów w tym sezonie. Wcześniej po złoto sięgnęli seniorzy i juniorzy SPR Wisła, a juniorzy młodsi SKF Wisła sięgnęli po srebro. Co ciekawe, w "małym finale" zmierzyły się dwie drużyny z Płocka - SKF Wisła i MUKS 21. W ten sposób piłkarze ręczni z Płocka skompletowali medale wszystkich kolorów we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych. Warto przy tym dodać, że w rywalizacji seniorów i juniorów Orlen Wisła pokonała w finałowych meczach Vive Targi Kielce. Młodzicy rozprawili się ze swoimi rówieśnikami z Kielc już w 1/8 finału. Wyższość odwiecznych rywali musieli uznać tylko juniorzy młodsi, którzy przegrali z Vive zarówno w fazie grupowej, jak i w meczu o złoto.

Płockie zespoły, które doskonale spisywały się w pierwszej fazie mistrzowskiego turnieju, nie zdołały poradzić sobie ze swoimi półfinałowymi rywalami. Bliżej szczęścia była ekipa MUKS 21, która w walce o awans do finału przegrała z PMOS Chrzanów 23:24, chociaż prowadziła do przerwy 14:12.

Tymczasem Wisła w półfinale dość gładko przegrała z warszawską Agrykolą 16:23. Na porażce zaważyła przede wszystkim katastrofalnie słaba pierwsza połowa meczu, przegrana przez ekipę trenera Olgierda Sęka 5:14. Niewielkim pocieszeniem dla młodych nafciarzy mógł być fakt, że Agrykola została mistrzem Polski.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się więc dwa zespoły z Płocka. Lepsza okazała się Wisła, wygrywając 29:24. Obecność dwóch płockich zespołów w najlepszej czwórce mistrzowskiego turnieju to na pewno wielki sukces płockiego szczypiorniaka, pieczętujący doskonały sezon tej dyscypliny w Płocku.