sobota, 18 czerwca 2011

Medalowe żniwa płocczan

Zawodniczki i zawodnicy UKS Sanda Płock oraz UKS Fu Hok Kuen Płock zdobyli kolejny worek medali w ósmym międzynarodowym pucharze Polski wushu. W bardzo mocno obsadzonej imprezie brały udział ekipy z Turkmenistanu, Rosji, Czech, Białorusi i Izraela. Ta bardzo prestiżowa impreza należy do najważniejszych w kalendarzu Polskiego Związku Wushu. Od wielu lat startują w niej reprezentacje wielu państw. Uzyskane w pucharze wyniki mają wpływ na powołania do kadry narodowej Polski, z której zostanie wyselekcjonowany skład na mistrzostwa świata wushu w Chinach w 2012 roku.

Po cztery złote medale sięgnęli zawodnicy płockiej Sandy. Mateusz Dymek wywalczył pierwsze miejsce w gronie juniorów w wadze -38 kilogramów w konkurencji sanda. W tej samej konkurencji, ale wśród seniorów do 75 kg najlepszy okazał się Sebastian Kowalski. W konkurencji qingda po złoto sięgnęli dwaj seniorzy: Kamil Papieroski w wadze - 85 kg oraz

Kacper Dudziński w wadze - 80 kg. W tej samej konkurencji w wadze - 70 kg srebro zdobył Cezary Lisicki.

Michał Kowalski z UKS Fu Hok Kuen Płock sięgnął po drugie i trzecie miejsce w południowych formach tradycyjnych ręcznych i z bronią (kij) zdobył Michał Kowalski. Dwa srebrne medale wywalczyła również jego klubowa koleżanka Andżelika Stefańska.

Brązowe medale padły łupem dwóch zawodników Sandy - Gaika Kadimyana w konkurencji Sanda do 14 lat (-52 kg) oraz Kamila Gawińskiego w rywalizacji seniorów w sandzie (- 65kg).