piątek, 17 czerwca 2011

OHML z niespodziewanymi rozstrzygnięciami


Chociaż w kolejnej, szóstej już, edycji Orlen Handball Mini Ligi zwyciężyły zespoły uważane za faworytów, jednak w tegorocznej rywalizacji nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć. O jedną z największych niespodzianek postarali się młodzi szczypiorniści z Węgrowa. Reprezentacja szkoły podstawowej z dawnego województwa siedleckiego zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach, pokonując w „małym finale” drużynę z Sierpca.Wszystkie mecze tegorocznej edycji Orlen Handball Mini Ligi odbywały się w salach sportowych Gimnazjum nr 8 w Płocku. Impreza była doskonałą zabawą dla początkujących szczypiornistów, uczniów czwartych klas szkoły podstawowej. Zmagania młodych zawodników z uwagą obserwowali trenerzy grup młodzieżowych Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock, którzy mają nadzieję, że uda im się wyłowić kolejne młode talenty. Niewykluczone, że najzdolniejsi za kilka bądź kilkanaście lat zasilą seniorską ekipę Wisły Płock.

W meczu o złoty medal stanęły naprzeciwko siebie drużyny SP 23 i SP 21. Prowadzona przez trenera Michała Królikowskiego drużyna szkoły nr 23 wygrała nadspodziewanie łatwo 19:8. Dużo bardziej zacięty okazał się mecz o trzecie miejsce, w którym zagrały szkoły z Węgrowa i Sierpca. Ostatecznie węgrowianie wygrali 13:12 i mogli cieszyć się z niespodziewanego, aczkolwiek w pełni zasłużonego brązowego medalu tegorocznej edycji OHML.

W najlepszej czwórce tegorocznej edycji Orlen Handball Minni Ligi zabrakło tym razem miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 16. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Popisa, finalista kilku poprzednich rozgrywek, przegrała walkę o awans do grona najlepszych gorszym stosunkiem bramek. Na ósmym miejscu zakończyła rywalizację debiutująca w OHML-u Szkoła Podstawowa nr 11 prowadzona przez Piotra Mieszkowkiego.

Rozgrywki Orlen Handball Mini Ligi są organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock. Sponsorem tytularnym rozgrywek jest PKN Orlen, a sponsorem wspomagającym Urząd Miasta Płocka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz