wtorek, 21 czerwca 2011

Medal dla brata

Aż trzy złote medale w konkurencjach biegowych przywiózł z rozgrywanych już po raz 21. lekkoatletycznych mistrzostw Polski weteranów niestowarzyszony maratończyk z Płocka Bogumił Żurawski. W Zielonej Górze, gdzie rozgrywano zawody, na najwyższym stopniu podium stanął także płocki weteran w konkurencji skoku wzwyż - Dariusz Bednarski z MUKS Multiservice Płock.

Startując w kategorii wiekowej powyżej 57 lat, Bednarski wygrał konkurs przeskakując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 172 cm. Według światowego przelicznika jest to wynik równy wysokości 232 cm w kategorii seniorów, a zatem tylko 6 cm mniej od ustanowionego już niemal 15 lat temu rekordu Polski Artura Partyki. Płocczanin zadedykował swój medal i okazały puchar, jaki dostał za zwycięstwo, swojemu nieodżałowanemu bratu zmarłemu kilka dni przed zawodami.

Bogumił Żurawski, maratończyk z Płocka, który w przeszłości reprezentował barwy KB Fiskus zwyciężył tymczasem na trzech dystansach:  100 metrów z czasem 12.95, 200 m z czasem 26.34 i 400 m osiągając czas 57.19. Płocczanin startował w jednej z najmłodszych kategorii wiekowych mistrzostw - M - 50.

3 komentarze:

 1. Gratulacje dla Dariusza i Bogumiła - wytrwale dążą do swoich celów. Cieszę się także z wyników
  maratończyka, który odebrał mi tytuł mistrza Polski na 200 i 400m :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Super , że są tacy mężczyźni jak wy!
  Z pasją , nie są znudzeni wszystkim wkoło ,tylko konsekwentnie rozwijają się.
  Tak trzymać Panowie. JAK GODZICIE PRACE ZAWODOWĄ, DOM I SPORT ? Ja na nic nie mam czasu.
  GRATULUJĘ .

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowemu Koledze /koleżance w swoim i imieniu kolegi serdecznie dziękujemy. No cóz ta pasja to druga a może i w ostatnim czasie zwarzywszy na wiek pierwsza miłość .Proponuję wygospodarować 2x3 razy w tygodniu 1godz na sport jako częśc pracy .Może sie uda najważniejsza jest konsekwencja ,systematyka .pozdrawiam serdecznie. WETERAN

  OdpowiedzUsuń