wtorek, 21 czerwca 2011

Prawie wszystkie zagadki rozwiązane

Siódme miejsce rezerw Wisły w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi, awans ULKS-u Ciółkowo i Wisły Sobowo do klasy okręgowej, spadek Orkana Lelice i Limitu Rybno do B-klasy. To rozstrzygnięcia, które zapadły w miniony weekend w niższych klasach rozgrywkowych. Pozostała już tylko jedna niewiadoma - czy Amator awansuje do czwartej ligi. Szanse są spore, bo maszewianie wygrali pierwszy mecz barażowy na wyjeździe.

Druga drużyna Wisły swój ostatni mecz w sezonie 2010/2011 rozgrywała w Ostrołęce z tamtejszą Koroną. Płocczanie objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Ekipa prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego miała przygniatającą przewagę. Niestety, płocczanie nie byli w stanie udokumentować tego kolejnymi zdobyczami bramkowymi. Miejscowi tymczasem zdobyli wyrównującego gola w 36. minucie.

Po zmianie stron sytuacja na placu gry niewiele się różniła od tej z pierwszej połowy. Poza tym, że nafciarze nie zdobyli gola zaraz po wznowieniu gry. Okazji do tego mieli całe mnóstwo, ale żadnej z nich nie byli w stanie wykorzystać. Wszystko wskazywało więc na to, że mecz zakończy się podziałem punktów. Ale jedna z ostatnich akcji miejscowych została uwieńczona golem na wagę trzech oczek.

Rezerwowa ekipa Wisły zakończyła rozgrywki północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 42 punktów, na który złożyło się 13 wygranych, 14 porażek i tylko trzy remisy.

Korona Ostrołęka – Wisła II Płock 2:1 (1:1)
Bramki: Kuzia (36.) i Polak (89.) dla Korony oraz Stański (3.) dla Wisły II
Korona: Szczechowiak - Milewski, Polak, Górski (46.Jędrzejczyk), Manowski (73. Gawrych) - Rychlik, Wargulewski, Szcześniak (51. Orzoł), Nadrowski - Kuzia, Wysocki (62. Szkopek).
Wisła II: Kwiatkowski - Skrzynecki (46.Kołodziejski), Pogłud (20. Koryto), Domeradzki, Synowicz - Garczewski, T. Wiśniewski, Nowak, Stański, Mitura - Kustra (77. Wachaczyk)

W pierwszym meczu barażowym o prawo gry w czwartej lidze Amator Maszewo grał na wyjeździe ze Zrywem Sobolew. Maszewianie wygrali 2:1 dzięki bramkom Tomasza Kędzierskiego i Łukasza Linowskiego. Rewanż w Maszewie przewidziany jest na 22 czerwca.

Klasa A - 26. kolejka: ULKS Ciółkowo - Start Proboszczewice 1:5, Skra II Drobin - Czarni Rempin 3:2, Lwówianka Lwówek - Huragan Bodzanów 1:1, Kasztelan Białe Błoto - Polonia Radzanowo 8:0, Limit Rybno - Wisła Sobowo 0:3 (wo), Orkan Lelice - Zorza Szczawin Kościelny 3:2, Unia Czermno - Stegny Wyszogród 1:0.