piątek, 10 czerwca 2011

Gimnazjum nr 1 najlepsze na Mazowszu!

Uczennice Gimnazjum nr 1 w Płocku wywalczyły złoty medal w klasyfikacji szkół finału XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Chłopcy z tej samej placówki zajęli miejsce tuż za podium. Nauczyciele-trenerzy, w klasach sportowych, do których uczęszczają lekkoatleci z G1 - Jarosław Dobrzeniak i Piotr Mieszkowski mają powody do dumy. Finały odbyły się w Siedlcach.

Płocczanki zdobyły cztery złota, srebro i brąz w poszczególnych konkurencjach, co w sumie dało pierwsze miejsce reprezentowanemu przez nie gimnazjum. Ze wszystkich konkurencji najbardziej ucieszyły je zwycięstwa w sztafecie olimpijskiej i w sztafecie 4x100m, gdzie mogły pokazać, że są zgranym zespołem, mimo iż lekkoatletyka jest sportem wybitnie indywidualnym. Nie bez znaczenia był także fakt, że dziewczęta czasem 4:05.32 ustanowiły nowy rekord swojej szkoły w sztafecie olimpijskiej (na zdjęciu). Pobiegły w niej: Dominika Muraszewska, Agata Muszyńska, Natalia Kochanowska i Adrianna Dymek. W biegu 4 x 100 m  G1 było reprezentowane przez Monikę Braun, Klaudię Ważyńską, Katarzynę Mielewczyk i Karolinę Ciesielską, które uzyskały czas 51.37.

Medale w konkurencjach indywidualnych zdobyły - złote Karolina Ciesielska w biegu na 100 metrów (czas 12.58) i Dominika Muraszewska na 400 metrów (57.12), srebrny - Agata Muszyńska na 800 m (2:26.34) i brązowy Eliza Rokicka na 300 m (45.45).