niedziela, 29 maja 2011

Wisła pokonała Puszczę

Wisła Płock po meczu z dramatyczną końcówką pokonała zdegradowaną do III ligi Puszczę Niepołomice 2:1. Obie bramki dla nafciarzy zdobył Kamil Biliński (na zdjęciu). W czubie tabeli grupy wschodniej II ligi Okocimski Brzesko stracił dwa punkty remisując 1:1 z Pelikanem w Łowiczu. Olimpia Elbląg i Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrały swoje mecze i Wisła wciąż jest czwarta, choć do drugiego miejsca premiowanego awansem ma już "tylko" dwa punkty straty. Aby awansować musi liczyć na potknięcia Świtu i Okocimskiego, przy założeniu, że w ostatnich dwóch kolejkach nie odda już nikomu punktu.

W Niepołomicach płocczanie dość szybko objęli prowadzenie. Biliński bramkę zdobył już w 11. minucie. Jednakże Puszcza grała do końca i w ostatnich minutach spotkania doszło do emocjonujących wydarzeń. Najpierw w 83. min. stan meczu wyrównał wprowadzony niewiele ponad kwadrans do końca meczu Marcin Kowalczyk. Za dwie minuty atak pędzącego na bramkę Bilińskiego zatrzymał nieprzepisowo za polem karnym bramkarz gospodarzy i musiał opuścić boisko z czerwoną kartką. Ponieważ goście wyczerpali już limit zmian, między słupkami stanął zawodnik z pola.

Płocczanie bardzo szybko, bo już w 89. min. wykorzystali przewagę, ponownie obejmując prowadzenie po efektownej dobitce strzału Rafaela Mariucciego przez Bilińskiego.  Był to gol na wagę trzech punktów, które pozwalają płocczanom zachować matematyczne szanse na awans do pierwszej ligi.

Puszcza Niepołomice - Wisła Płock 1:2 (0:1)
Bramki: Biliński 2 (11. i 89.) dla Wisły oraz Kowalczyk (83.) dla Puszczy.
Puszcza: Kwedyczenko (85. czerwona kartka) - Ogórek, Lewiński, Księżyc, Radwański - Szwajdych (od 85. na bramce), Serafin (48. Ankowski), Janik (66. Morawski, Ż), Moskała - Papież (82. Urbański), Keshi (72. Kowalczyk).
Wisła: Kamiński - Nadolski, Kursa, Marriucci, Pielak Ż (88. Łazicki), Jaroń - Wyczałkowski Ż, Matar Ż (69. Sekulski), Nowacki Ż, Chwastek (77. Sing) - Biliński.