poniedziałek, 23 maja 2011

Potrójna medalistka z Płocka

Z L. Kucharskim i PP
Katarzyna Bagrowska (13 l.) z Nadwiślanina Płock zdobyła indywidualny Puchar Polski Młodzików w tenisie stołowym, srebro w drużynie (z Anną Wereszczaka) i brąz w turnieju deblowym. To największy sukces płockiego tenisa stołowego od wielu lat. Płocczanka zostanie powołana do kadry narodowej na najbliższe otwarte międzynarodowe mistrzostwa Polski w kategorii kadet, turniej z cyklu ITTF Pro Tour. Nadwiślanin Płock w najmłodszej kategorii wiekowej dziewcząt na koniec sezonu jest czwarty w Polsce na 218 klubów, a Bagrowska z dużą przewagą punktową zakończyła swój ostatni sezon w młodziczkach na pierwszym miejscu ogólnopolskiej listy klasyfikacyjnej (610 sklasyfikowanych zawodniczek).

W turnieju indywidualnym, rozstawiona z numerem drugim płocczanka pierwszego seta straciła dopiero w ćwierćfinale. Ale końcówka turnieju rozgrywanego w Krakowie przyniosła wiele emocji. Finałowy pojedynek Bagrowskiej z Dianą Wrzosek z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka trwał blisko godzinę. Wygrała jednak 3:2 płocczanka.

Druga zawodniczek Nadwiślanina - Anna Wereszczaka zajęła w turnieju indywidualnym miejsce 13-16, co jest dla niej dużym sukcesem. W turnieju wystartowała z jednym z najniższych numerów - 30 i w pierwszej rundzie skazana była na walkę z jedną z czterech najlepszych zawodniczek w Polsce.

W turnieju drużynowym płocczanki powtórzyły wynik sprzed dwóch sezonów z mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. W Krakowie, podobnie jak wcześniej w Rzeszowie, w finale uległy Dwójce Rawa Mazowiecka 2:3.

W turnieju gier podwójnych płocczanki wystąpiły osobno w parach z młodszymi od siebie zawodniczkami. Bagrowska z Julią Ślązak z ULKS ASTS Łask przegrały w półfinale inkasując brązowe medale, Wereszczaka w parze z Karoliną Januś z MOSiR MOSM Tychy przegrały w ćwierćfinale plasując się tuż za strefą medalową.

Bagrowska jako zwyciężczyni Pucharu Polski Młodziczek i ogólnopolskiego rankingu w tej kategorii wiekowej wywalczyła prawo powołania do kadry narodowej na turniej ITTF Pro Tour Junior & Kadet Open, który zaczyna się już w najbliższą środę.

W Krakowie wystartowała także dziesięcioletnia plocczanka Wiktoria Ziemkiewicz, która broniła barw GLKS Nadarzyn. W turnieju drużynowym zdobyła ze swoim klubem brązowy medal, w turnieju indywidualnym sklasyfikowana została w przedziale miejsc 13-16, a w turnieju gry podwójnej na miejscu 5-8.