poniedziałek, 23 maja 2011

Komplet wygranych młodzieży


Piłkarskie rezerwy Wisły pokonały w Płońsku tamtejszą Tęczę 3:1. Płocczanie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego na cztery kolejki przed końcem sezonu mają dziesięć punktów przewagi nad Iskrą Krasne, która zajmuje 13. miejsce, oznaczające konieczność walki w barażach o pozostanie w gronie czwartoligowców.Spotkanie w Płońsku nie zaczęło się dobrze dla Młodej Wisły. Już po kwadransie gry prowadzenie dla miejscowych uzyskał Sławomir Suchomski. Na szczęście płocczanie zdołali wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Gola na 1:1 zdobył w 36. minucie Mateusz Nowak.

Po zmianie stron dość długo trzeba było czekać na kolejne gole. W końcu w 64. minucie prowadzenie nafciarzom dał Adrian Bieńkowski. Wynik meczu na 1:3 ustalił Jakub Kustra 20 minut przed końcowym gwizdkiem.

Bardzo dobrze spisały się tym razem drużyny młodzieżowe Wisły, odnosząc komplet zwycięstw. Najbardziej efektowne stało się udziałem rocznika 1999. Drużyna prowadzona przez trenera Artura Serockiego pokonała Amatora Maszewo aż 14:2. Sześć bramek w wyjazdowym meczu z Juniorem Radom zdobyli 16-latkowie prowadzeni przez Krzysztofa Wachaczyka. Ich rywale trafili zaś tylko raz, więc mecz zakończył się wygraną płocczan 6:1.

Drużyny 19-latków prowadzonych przez trenera Grzegorza Wenerskiego oraz 14-latków trenera Mariusza Skołta swoje mecze wygrały po 4:1. Wisła'92 grała w Płocku z Radomiakiem, natomiast Wisła'97 zmierzyła się w Warszawie z Legionem. Prowadzona przez Marcina Liga Wisła'98 rozbiła u siebie Stoczniowca Płock 5:0.

Tęcza Płońsk - Wisła II Płock 1:3 (1:1)
Bramki: Suchomski (15.) dla Tęczy oraz Nowak (36.), Bieńkowski (64.) i Kustra (70.) dla Wisły.
Tęcza: Wójcik - Piekarzewski, Jadczak, Bluszcz, Makowski - Pałka, Jóźwiak (Michał Bogucki), Marcin Bogucki, Kuciński (Kudelski) - Dzięgielewski, Suchomski.
Wisła: Kwiatkowski - Nowak (Wachaczyk), Bieńkowski, Grzelak, Domeradzki - Skrzynecki, T. Wiśniewski, Stański (Koryto), Synowicz, Kustra (Pogłód) - Garczewski.

1 komentarz: