piątek, 27 maja 2011

Oświadczenie klubu

Wisła Płock S.A. przekazała swoje stanowisko w sprawie publikacji na jednym z lokalnych portali internetowych, przygotowanej na podstawie informacji od rzecznika prasowego KMP Płock Piotra Jeleniewicza. Chodzi o zatrzymanie kibiców po meczu z Sokołem Sokółka za umieszczanie na płotach transparentów. Treść stanowiska klubu poniżej.
"W związku z zamieszczoną na portalu (...) informacją, że: „Klub Wisła Płock złożył podczas meczu zawiadomienie o popełnieniu przez kibiców wykroczenia w postaci wywieszenia transparentów” oświadczamy, że  to nieprawda. 

W czasie meczu spiker zawodów poinformował widzów o możliwych konsekwencjach, jakie mogą ich spotkać za wywieszanie transparentów nie związanych z charakterem imprezy, jednak przedstawiciele klubu nie wnioskowali do służb porządkowych, ani policji o zatrzymanie kibiców, a jedynie o usunięcie transparentów.

Kierownik do spraw bezpieczeństwa został zaproszony do Komendy Miejskiej Policji w celu złożenia zeznań  po zakończeniu meczu i zatrzymaniu kibiców, gdzie potwierdził zawieszenie  transparentów, których treść łamała prawo. Dopiero wówczas zostało złożone zawiadomienie o wykroczeniu. 

Jednocześnie Wisła Płock S.A. po raz kolejny oświadcza, że stadion im. Kazimierza Górskiego jest stadionem bezpiecznym i Klub poza sporadycznymi przypadkami nie ma żadnych problemów z kibicami. 

Klub w dalszym ciągu będzie robił wszystko by obiekt przy ul. Łukasiewicza był odwiedzany przez jak najliczniejsze rzesze płocczan i dziś nie widzimy najmniejszych powodów do podejmowania, nie służącej nikomu „wojny” z naszymi kibicami, a zwłaszcza z tymi najwierniejszymi, którzy są z nami na dobre i na złe."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz