piątek, 27 maja 2011

Testy dla przyszłych lekkoatletów


Gimnazjum nr 1 im. Książąt Mazowieckich im Faustyna Piaska 5 ogłasza nabór do klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym, która współpracuje z Miejskim Uczniowskim Klubem Sportowym. Testy kwalifikacyjne odbędą się w sobotę 28 maja o 10.00 w szkolnej sali sportowej przy ulicy Faustyna Piaska 5.

Jak powiedział Sportowcowi Płockiemu trener MUKS-u Piotr Mieszkowski, młodzi ludzie, którzy zamierzają starać się o miejsce w Gimnazjum nr 1, powinni lubić lekkoatletykę i gry zespołowe. Z równym zaangażowaniem jak do sportu,. muszą jednak podchodzić do nauki. Uczniowie klasy sportowej przy G-1 mają zapewnione doskonałe warunki do rozwijania swoich zainteresowań związanych ze sportem. Warto podkreślić, że wielu młodych lekkoatletów związanych z tą szkołą ma na swoim koncie medale młodzieżowych mistrzostw Polski, starty w wielu prestiżowych zawodach o zasięgu ogólnopolskim.

Z testów sportowych do klasy lekkoatletycznej mogą być zwolnieni ci kandydaci, którzy mają już na swoim koncie dobre wyniki w zawodach szkolnych albo zostali rekomendowani przez swoich nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz