piątek, 27 maja 2011

Młodzi nafciarze zagrają z Vive o mistrzostwo

Szczypiorniści Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock w półfinale mistrzostw Polski juniorów młodszych pokonali KSSPR Końskie 36:31. W drugim ze spotkań półfinałowych ekipa Vive Kielce rozgromiła MKS MOS Wrocław 39:27. Oznacza to, że w sobotnim finale MPJMł ponownie spotkają się drużyny z Kielc i z Płocka. W fazie grupowej lepsi okazali się kielczanie, wygrywając 33:28. Mecz o złoty medal będzie więc dla podopiecznych trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano idealną okazją do rewanżu.

W meczu Vive z MKS MOS w miarę wyrównana walka trwała tylko w pierwszych minutach spotkania. Później zaczęła się zarysowywać coraz bardziej wyraźna przewaga ekipy prowadzonej przez trenera Pawła Tetelewskiego, byłego gracza zespołu z Kielc. Już do przerwy młodzi gracze Vive prowadzili 22:14, a po zmianie stron jeszcze bardziej podkręcili tempo, wygrywając całe spotkanie 39:27. Aż czternaście bramek dla zwycięzców zdobył Maciej Rączka. Dziesięciokrotnie na listę strzelców wpisywał się Marcin Stefaniec.

W meczu KSSPR - Wisła dwie pierwsze bramki zdobył Bartosz Sękowski z Końskich. Płocczanie zdołali jednak dość szybko wyrównać dzięki Maciejowi Tokajowi i Adamowi Zarembie. W pierwszej połowie to gracze z Końskich częściej jednak mieli jedno-dwubramkową przewagę, a podopieczni trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano musieli występować w roli goniących wynik. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 16:16.
Po zmianie stron jeszcze przez kwadrans trudno byłoby wskazać, która z drużyn po końcowej syrenie będzie miała powody do radości. W końcu jednak zaczęła zarysowywać się nieznaczna przewaga Wisły. Ostatecznie młodzi nafciarze wygrali 36:31, a największy udział w końcowym triumfie mieli Mateusz Góralski, trafiający do siatki rywala dziewięciokrotnie, Bartosz Stanisławski, który zdobył siedem bramek oraz zdobywca sześciu goli Maciej Tokaj. Bardzo dobrze w płockiej bramce spisał się Adam Morawski.

Finałowy mecz Wisła Płock - Vive Kielce zostanie rozegrany w hali Chemika o 15.00. Kibice, którzy zechcą nieco "rozgrzać się" przed meczem seniorów, który rozpocznie się w Orlen Arenie o 20.00, mogą pojawić się w hali przy Łukasiewicza 25 i dopingować juniorów młodszych, którzy mają szansę pójść w ślady swoich starszych kolegów z zespołu juniorów. Warto przypomnieć, że wywalczyli oni mistrzostwo Polski, pokonując w finale Vive Targi Kielce. A jeśli jeszcze ich śladem poszliby również seniorzy...

Wisła Płock - KSSPR Końskie 36:31 (16:16)
Wisła: Morawski - Olszewski 5, Lewandowski 1, Kociuba 1, Żochowski 2, Zaremba 3, Stanisławski 7, Sandurski 2, Tokaj 6, Góralski 9
Końskie: Łubowski, Janowski - Napierała 3, Mączyński 3, Grabarczyk 9, Kamont 2, Pilarski 6, Maleszczak 3, Sękowski 5, Dźwigała, Pawlikowski