środa, 18 maja 2011

Kolejna medalowa szansa


Vive Targi Kielce, UKS Victoria Tomaszów oraz Sambor Tczew będą rywalami SKF Wisła Płock w fazie grupowej mistrzostw Polski juniorów młodszych. W drugiej grupie eliminacyjnej zagrają MKS MOS Wrosław, KSSPR Końskie, UKS Siódemka Chełmek oraz Zagłębie Lubin. Gospodarzem turnieju jest SKF Wisła, a wszystkie mecze rozgrywane będą w hali Chemika. Impreza rozpocznie się w poniedziałek 23 maja, a zakończy w sobotę 28 maja.
Podopieczni trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano wszystkie swoje mecze w fazie eliminacyjnej rozgrywać będą o 18.00. Ich pierwszym rywalem, z którym spotkają się w poniedziałek, będzie Victoria Tomaszów. We wtorek do walki z płocczanami stanie Sambor Tczew. Ostatnim rywalem w fazie grupowej będzie ekipa Vive Kielce, z którą młodzi nafciarze zmierzą się w środę.

Czwartek będzie dniem przerwy, zaś w piątek 27 maja rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy pucharowej. O 10.00 i 12.00 rywalizować będą zespoły walczące o miejsca 5-8. Natomiast na 16.00 i 18.00 zaplanowane zostały półfinały. W pierwszym z nich zwycięzca grupy, w której występować będzie SKF Wisła zmierzy się z drugą drużyną grupy drugiej. W drugim pojedynku druga drużyna "płockiej" grupy eliminacyjnej zagra z pierwszym zespołem drugiej grupy.

Na sobotę przewidziane zostały pojedynki decydujące o końcowej kolejności w tabeli. O 9.00 rozpocznie się mecz o miejsca 7-8. O 11.00 zagrają zespoły rywalizujące o pozycje 5-6. Na 13.00 zaplanowany został pojedynek o lokaty 3-4. Wielki finał mistrzostw Polski juniorów młodszych powinien rozpocząć się o 15.00. Na 16.30 przewiduje się ceremonię zakończenia imprezy i wręczenia nagród drużynowych oraz indywidualnych.

Trenerzy płockiego zespołu mają nadzieję, że na trybunach Blaszak Areny nie zabraknie płockich kibiców, którzy dopingować będą swój zespół do jak najlepszej gry.

- Stawiamy sobie zawsze najwyższe cele. Do takich niewątpliwie można zaliczyć zdobycie medalu. Najlepiej złotego - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" Michał Królikowski. - Trzeba wprawdzie pamiętać, że z podobnym zamiarem przyjedzie do Płocka również siedem pozostałych zespołów, ale z jako gospodarze jesteśmy na pewno zaliczani do faworytów. Poza nami w walce o medale liczyć się powinny również drużyny z Kielc, Wrocławia i Końskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz