wtorek, 24 maja 2011

Łąckie święto miłośników jeździectwaDoskonała organizacja i wysoki poziom zdecydowanej większości uczestników. To główne atuty ogólnopolskich zawodów w skokach przez przeszkody o memoriał Władysława Tomaszewskiego. Organizatorami imprezy są Stado Ogierów w Łącku i Klub Jeździecki Łąck. Niestety, od dobrych kilku lat gospodarze zawodów nie biorą w nich udziału. w Tym roku honoru regionu płockiego broniła niezrzeszona Amanda Pietrzak, która swego czasu jeździła w barwach Klubu Jeździeckiego Bierzewice, obecnie zaś startuje jako niezrzeszona.

Podczas weekendowych zawodów Amanda wyjechała na parcour po raz pierwszy w konkursie nr 4 klasy C. W przedostatnim piątkowej serii wyjazdów startowała na koniu Sam-Sam Trzy zrzutki i przekroczenie normy czasu złożyły się na 13 punktów karnych i bardzo odległe, 48. miejsce (ostatnie ze sklasyfikowanych).


W sobotę Amanda Pietrzak pojawiła się na koniu Salut w konkursie dziesiątym, klasy N z wyborem przeszkód. 20-letnia amazonka tym razem zaliczyła niezły przejazd, chociaż nie ustrzegła się drobnego błędu i zrzutki. Ostatecznie sklasyfikowana została na wysokim 11. miejscu.

Na Salucie Amanda Pietrzak wystartowała również w otwierającym niedzielne zmagania konkursie o wzrastającym stopniu trudności z Jockerem. To najbardziej widowiskowa część łąckiej rywalizacji. Każda kolejna przeszkoda ma wyższą wartość. Ostatnia jest oceniana na osiem punktów, ale można skoczyć wersję trudniejszą, punktowaną podwójnie. Amanda popełniła jeden błąd i ukończyła konkurs, mając na koncie 41 punktów. Dało jej to ostatecznie trzynastą pozycję. Podwójne zwycięstwo zanotowała w tym konkursie Anna Więcek z Klubu Jeździeckiego Aromer Józefin. Zarówno na Alsaganie, jak i na Axelu Rose uzyskała najlepsze czasy, zbierając po 44 punkty.

Najbardziej prestiżowy był dwunawrotowy konkurs o Grand Prix Łącka. Tylko pięć koni uzyskało prawo do przejechania drugiego nawrotu. Na dwóch z nich jechała Monika Jackiewicz z Połchowa, która zajęła trzecie i czwarte miejsce. Najlepszy zaś okazał się Andriej Szalochin na Charlize.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz