poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Złoto należy do Nadwiślanina!

Zawodniczki Nadwiślanina
W kategorii młodziczek (12 lat i młodsze) wszystkie złote medale mistrzostw województwa mazowieckiego trafiły do tenisistek stołowych Nadwiślanina Płock, wychowanek trenera Grzegorza Lipczyńskiego - Katarzyny Bagrowskiej i Anny Wereszczaka. Dziewczęta przywiozły złote medale z turnieju drużynowego i z turnieju deblowego. W turnieju indywidualnym złoty medal i mistrzostwo województwa zdobyła Bagrowska, a Wereszczaka wywalczyła medal brązowy. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni trafił do innej płocczanki, która jednak reprezentowała na turnieju barwy klubu goszczącego adeptów ping-ponga - GLKS Nadarzyn, Wiktorii Ziemkiewicz. Wszystkie trzy dziewczynki uczęszczają do SP 20 w Płocku Borowiczkach.

Tyle medali na zawodach mistrzostwskich rangi wojewódzkiej jest niewątpliwie efektem pracy Grzegorza Lipczyńskiego, który od kilku lat systematycznie trenował nie pierwszą już własną grupę adeptów tenisa stołowego. Tym razem było to możliwe dzięki udostępnieniu bazy sprzętowej przez SP 20 oraz wsparcia tej placówki a także pomocy samego klubu Nadwiślanin Płock. Jest to największy sukces na tym szczeblu płockiego klubu.

Aby jednak go osiagnąć płocczanki trzykrotnie w finałach musiały wykazać swą wyższość nad reprezentantkami GLKS Nadarzyn, dziewczętami młodszymi od siebie, ale należącymi do ścisłej krajowej czołówki w najmłodszej, nieoficjalnej jeszcze kategorii wiekowej żak (do lat 10).  W finale turnieju drużynowego Nadwiślanin pokonał Nadarzyn 3:0, w finale debla para Bagrowska/Wereszczaka pokonała parę Ziemkiewicz/Eliza Brzęczek 3:1 w setach i w finale gry pojedynczej, Katarzyna Bagrowska pokonała Wiktorię Ziemkiewicz 3:1.

Turnieje o mistrzostwo województwa były jednocześnie eliminacjami do strefowych turniejów półfinałowych mistrzostw Polski młodzików. Prawo gry w turnieju finałowym bez udziału w eliminacjach, dzięki drugiej pozycji w krajowym rankingu młodziczek, posiadała już przed turniejem Katarzyna Bagrowska. Podobnie w rozgrywkach drużynowych, takie prawo posiada zespół Nadwiślanina młodziczek, który stanowią Bagrowska i Wereszczaka.

Awans indywidualny do strefowego turnieju półfinałowego wywalczyły w Nadarzynie tylko płocczanki Anna Wereszczaka z Nadwiślanina i Wiktoria Ziemkiewicz z GLKS Nadarzyn.