niedziela, 17 kwietnia 2011

Porażka z kandydatem do awansu

Chociaż płocczanie zdobyli w Szczecinie aż 39 bramek, nie zdołali wygrać z tamtejszą Pogonią. Nie zdołali wywalczyć nawet remisu. Okazało się bowiem, że miejscowi byli jeszcze bardziej skuteczni, pokonując płockich bramkarzy aż 43 razy. Tym samym portowcy zapewnili sobie awans do baraży o grę w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie.

Podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego nie byli faworytami spotkania w Szczecinie. Wszak tamtejsza Pogoń walczy o powrót do grona najlepszych polskich zespołów. A jednak nafciarze nie zamierzali rezygnować z walki o korzystny dla siebie rezultat. Dzięki temu kibice obejrzeli pełne emocji spotkanie, w którym padły aż 82 bramki.

Doskonałą dyspozycją rzutową popisali się w Szczecinie Michał Obiała i Miłosz Rupp. Obaj trafiali po osiem razy. Tylko jedno trafienie mniej zanotował na swoim koncie Andrzej Rakowski. Niestety, nie wystarczyło to, aby pokonać gospodarzy. Płocczanie w tym sezonie rozegrają już tylko jeden mecz. W sobotę 30 kwietnia jako gospodarze podejmować będą Grunwald Poznań.

Pogoń Szczecin - Wisła II Płock 43:39 (20:16)
Wisła: Fiodor, Marciniak - Klinger, Kozłowski 1, Rupp 8, Jędrzejewski 1, Rakowski 7, Obiała 8, Bożek 1, Sarnacki 4, Szczutowski 4, Piórkowski 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz