sobota, 30 kwietnia 2011

Płocki sportowiec w piątym teamie świata!

Piotr Jaroszewski z SIKT Płock reprezentując Polskę w zespole z Tomaszem Kruszelnickim (Lob Wrocław) i Albinem Batyckim (Spartakus Koźmin Wlkp.) wywalczyli piąte miejsce w drużynowych mistrzostwach świata w tenisie na wózkach rozgrywanych w stolicy Republiki Południowej Aftyki - Pretorii. W ostatnim meczu polska ekipa pokonała Belgię 2:1. Polacy zrewanżowali się w ten sposób za porażkę przed rokiem w meczu o piąte miejsce, kiedy w Turcji ulegli Belgom 0:3.

Mecz o piąte miejsce był bardzo zacięty, choć pierwszy pojedynek, kiedy to naprzeciw siebie stanęli Kruszelnicki i Gert Vos trwał niespełna godzinę. Polak wygrał 6/0, 6/4 z przeciwnikiem znanym mu m.in. z występów w płockim turnieju Orlen Polish Open. Następna gra - teamowych "jedynek" Piotra Jaroszewskiego z Joachimem Gerardem przyniosła tymczasem dużo więcej emocji. Płocczanin wygrał drugiego seta po podwyższeniu 7/5, w trzecim decydującym musiał jednak uznać wyższość rywala, ale dopiero w tie breaku (4-7).

W pojedynku deblowym o wszystko Polacy przegrali pierwszego seta. W dwóch jednak kolejnych nie pozostawili wątpliwości co do tego komu należy się piąte miejsce w świecie i odnosząc zwycięstwo w setach 2:1 w grze podwójnej, jednocześnie takim samym stosunkiem zwycięstw wygrali mecz z Belgami. Z tego niewątpliwego osiągnięcia polskich tenisistów na wózkach obok kibiców cieszył się trener reprezentacji Maciej Hrycyszyn z Wrocławia.

Mecz z Belgią zakończył pięciodniowe zmagania, reprezentacji Polski w RPA, w których na drodze do strefy medalowej stanęli Polakom Holendrzy, rozstawieni z numerem jeden w turnieju, którzy zagrają w niedzielnym finale turnieju przeciwko Francuzom.

Polska - Belgia 2-1