sobota, 16 kwietnia 2011

Płocczanki pod ścianą

Gdyby Jutrzenka pokonała w sobotę Bukowię Buk, mogłyby być pewne awansu do półfinału mistrzostw Polski juniorek młodszych. Niestety, płocczanki przegrały i aby awansować do dalszych gier, muszą w niedzielę pokonać Vambresię Wąbrzeźno. A to nie będzie wcale łatwe.

Młode szczypiornistki AZS PWSZ Jutrzenka Płocka w sobotę wyglądały na mocno spięte możliwością awansu do półfinału MPJMł. Ich nerwy zdecydowanie odbiły się na jakości gry. Brakowało dokładności podań, twardej defensywy, a nade wszystko skutecznych rzutów. Wszystko to z zimną krwią wykorzystały  przeciwniczki z Buku, które już pod koniec pierwszej połowy zaczęły budować swoją bramkową przewagę. Dwoiła i troiła się Natalia Korzeniewska, która zdobyła aż dziesięć bramek, ale zabrakło jej wsparcia ze strony reszty zespołu.

Porażka z Bukiem mocno skomplikowała sytuację płocczanek. Aby liczyć się jeszcze w grze o awans, Jutrzenka musi w niedzielę pokonać Vambresię Wąbrzeźno. Tymczasem Vambresia w płockim turnieju zasłużyła na miano prawdziwej maszyny do wygrywania. W piątek zmiażdżyła ekipę Buku, a w sobotę rozbiła 37:26 Ruch Chorzów. Zawodniczki z Wąbrzeźna w pierwszych dwóch meczach zdobyły aż 84 braki, tracąc tylko 59. Czy płocczanki są w stanie podjąć z nimi wyrównaną walkę? Będzie można się przekonać już we wczesne niedzielne popołudnie.

Wyniki: UKS PR Ruch Chorzów - UKS Vambresia Wąbrzeźno 26:37 (15:17) AZS PWSZ Jutrzenka Płock - UKS Bukowia Buk 32:36 (16:21) Jutrzenka: Obrębalska - Charzyńska 7, Waszkiewicz 3, Kotarska 3, Korzeniewska 10, Zaremba 5, Mikołajewska, Gieras 1, Borysławska 3 Buk: Przewoźna, Ratajczak - Janik 5, Bednarek 4, Wiśniewska, Napierała 5, Sobańska 12, Szynkaruk 10, Tomikowska 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz