wtorek, 12 kwietnia 2011

Płocczanie u szejków

Para płockich arbitrów Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota wyjeżdża do Kataru, Od 22 kwietnia do 2 maja poprowadzi tam kilka spotkań miejscowej ligi męskiej piłki ręcznej. Warto przypomnieć, że Katar za cztery lata będzie organizatorem mistrzostw świata. O organizację tej imprezy Katarczycy rywalizowali z Polską.

- Ta nominacja to dla nas olbrzymie wyróżnienie. W grudniu zdaliśmy egzaminy na sędziów klasy światowej i zaledwie cztery miesiące później mamy możliwość wyjazdu do Kataru, aby poprowadzić mecze tamtejszej ligi - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" Bartosz Leszczyński, komentując niedawną decyzję IHF-u. - Kilka dni później dostaliśmy ofertę sędziowania na turnieju w Niemczech. Niestety, jego termin pokładał się z wyjazdem do Kataru, więc musieliśmy zrezygnować.

Katar jako przyszły organizator mistrzostw świata, zaczął mocno stawiać na piłkę ręczną. Trwają już rozgrywki ligowe, ale brakuje odpowiedniej klasy sędziów. Stąd właśnie lokalni szejkowie wpadli na pomysł, aby poprosić o pomoc władze światowego handballu. Mecze w Katarze prowadzili już arbitrzy z Finlandii, Słowacji i Francji. Teraz nadszedł czas na Polaków. A konkretnie na sędziowską parę z Płocka.

- Taki wyjazd to dla nas niepowtarzalna okazja do obejrzenia miejsc, których jeszcze nie widzieliśmy, zapoznania się z nową kulturą - przyznał Bartosz Leszczyński. - Będziemy mogli poznać też kulturę gry zawodników z Kataru i przekonać się, jak wiele brakuje im do naszego poziomu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz