niedziela, 3 kwietnia 2011

Dominika z brązem!

Dominika Muraszewska zdobyła w sobotę brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Zawody rozegrano w sobotę w Bydgoszczy. To kolejny krążek zdobyty przez biegaczkę MUKS-u Płock w mistrzowskiej imprezie. Płocki klub został sklasyfikowany na 13. miejscu na 147 klubów. Nie powiodło się w imprezie jedynemu reprezentantowi drugiego płockiego klubu lekkoatletycznego - MLKL Płock, Patrykowi Rydzińskiemu, który ostatecznie nie został sklasyfikowany w zawodach. Za sukces musi uznać już samo zakwalifikowanie się do startu na tym szczeblu zawodów.

Młoda płocczanka, która wystartowała na dystansie dwóch kilometrów, dotarła do mety jako trzecia. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podopieczna trenera Piotra Mieszkowskiego doskonale spisała się w tegorocznych halowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych, zdobywając złoto na dystansie 600 metrów.

Drugi z medalistów tegorocznych HMP Marcin Strusiński tym razem musiał zadowolić się 39. pozycją. Na 24. miejscu do mety dotarł Michał Ciarkowski. Agata Muszyńska została sklasyfikowana jako 78. MUKS Płock był 13. w klasyfikacji klubowej. Łącznie w Bydgoszczy zosali sklasyfikowani zawodnicy ze 147 klubów z całej Polski, więc drużynowy wynik płocczan budzi szacunek. W punktacji wojewódzkiej najlepsze okazało się Mazowsze.

Wyniki osiągnięte na OOM w biegach przełajowych są niezłym prognbostykiem przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w lekkiej atletyce, której gospodazem będzie w lipcu  Płock.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz