piątek, 1 kwietnia 2011

Dwóch za jednego

Czy Kamil Mokrzki trafi do Kiel?

Marcin Figura z SPR Wisła Płock odpowiedzialny za kontakty z prasą w klubie zwołał na dziś na godz. 13.00 konferencję prasową w siedzibie spółki w alejach Kobylińskiego. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Sportowiec Płocki" podczas konferencji zostanie oficjalnie przedstawiona informacja o wymianie zawodników pomiędzy SPR Wisłą Płock z THW Kiel. Wiadomość tę miano przekazać tuż po Final Four, jednak klęska z Vive Kielce spowodowała przesunięcie terminu podania jej do publicznej wiadomości.

Prawdopodobnie chodzi o wypożyczenie do płockiego klubu z opcją transferu definitywnego rozgrywającego z Kilonii 31-letniego Daniela Narcisse, wielokrotnego reprezentanta Francji, dwukrotnego mistrza świata i dwukrotnego mistrza Europy. W zamian do THW Kiel trafiłoby dwóch zawodników - Kamil Mokrzki i Kamil Syprzak.  

- Daniel Narcisse potrafi pracować na boisku za dwóch, a nawet za trzech dlatego z pewnością poprawi się postawa Wisły, kiedy gra w osłabieniu z jednym lub dwoma zawodnikami odsiadujacymi karę - wczoraj, podczas otwarcia wystawy poświęconej Kazimierzowi Górskiemu, powiedział "Sportowcowi Płockiemu" Jacek Koszewski, ekspert piłki ręcznej związany z SPR Wisła Płock. - Dlatego wymiana jednego za dwóch jest jak najbardziej na miejscu. Młodzi płoccy zawodnicy zebraliby w Kiel bezcenne doświadczenie, nawet jeśli większość czasu spędzaliby na ławce pierwszego zespołu - dodaje Koszewski.

Więcej szczegółów po konferencji prasowej.

1 komentarz: