wtorek, 26 kwietnia 2011

Dobry start polskich tenisistów


W wielkanocny poniedziałek w stolicy Republiki Południowej Afryki Pretorii rozpoczęły się drużynowe mistrzostwa świata w tenisie na wózkach. W imprezie biorą udział 64 drużyny, które rywalizują w czterech kategoriach: mężczyźni, kobiety, juniorzy, quad ( zawodnicy z uszkodzeniami rąk i nóg). Wśród reprezentantów Polski jest Piotr Jaroszewski z Integracyjnego Klubu Tenisowego Płock.

Polacy startują w męskim turnieju, w którym rywalizują 32 ekipy z całego świata. Polacy występują w składzie: Piotr Jaroszewski (IKT Płock ), Tadeusz Kruszelnicki (LOB Wrocław) i Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp.). Trenerem reprezentacji jest Maciej Hrycyszyn (Wrocław). Mecze rozpoczynają się od dwóch gier pojedynczych, kończą zaś deblem.

Reprezentacja Polski występuje w grupie A, w której znalazło się 16 najwyżej sklasyfikowanych drużyn. Pierwszym rywalem Polaków była Tajlandia. Mecz zaczął się od pojedynku Tadeusza Kruszelnickiego z Suwitchai Merngpromem, wygranego przez Polaka 6:1, 6:2. Piotr Jaroszewski w pierwszym secie pojedynku z Suthi Khlongurą przegrał 4:6. Dwie następne partie wygrał 6:3, 7:5. W meczu deblowym para Jaroszewski/Kruszelnicki wygrała z Khlongurą i Merngpromem 4:6, 6:4, 10:3.

Po wygranej z Tajlandią Polacy znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych zespołów świata. Kolejny przeciwnik będzie jednak niezwykle trudny. Będzie nim klasyfikowana z numerem jeden na świecie drużyna Holandii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz