wtorek, 26 kwietnia 2011

Będzie kasa na Orliki


Dwa kompleksy boisk typu Orlik 2012 powstaną w Płocku, a cztery na terenie powiatu płockiego. Decyzję w sprawie dofinansowania 77 takich inwestycji na Mazowszu podjęli radni sejmiku województwa. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 25,6 miliona złotych. – Pomożemy wszystkim samorządom, które chcą w tym roku budować boiska dla swojej młodzieży. Mam nadzieję, że ich budowa będzie przebiegać szybko i bez zakłóceń – zadeklarował marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.


Jeden z płockich Orlików powstanie przy Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Piaska (na Międzytorzu), drugi zaś przy ogródku jordanowskim przy Rogatkach Warszawskich. Nowe kompleksy boisk pojawią się również w Nowym Duninowie, Dobrzykowie, Drobinie i Liszynie w gminie Słupno.

Przy budowie Orlika po 33 procent kosztów ponoszą samorząd województwa, budżet państwa i samorząd lokalny. Z budżetu państwa do beneficjenta trafia nie więcej niż 333 tysiące, więc jeśli koszt Orlika przekroczy milion złotych, najwięcej płaci samorząd lokalny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz