piątek, 22 kwietnia 2011

Dobre występy judoków

Bardzo dobrze spisała się ekipa płockich judoków w eliminacjach mistrzostw Polski juniorów i juniorek młodszych, które odbędą się 1 maja w Białymstoku. W półfinałach, które rozgrywane były w Warszawie, startowała ekipa złożona z zawodniczek i zawodników UKS Judo Kano, UKS Judo Sensei oraz UKS Eliot. Tak dobrego wyniku płockie judo nie notowało od wielu lat. Doskonała praca trenerów Leszka Jarosińskiego, Łukasza Smorzewskiego i Krzysztofa Masztakowskiego przynosi coraz lepsze efekty.
Po trzy medalowe miejsca sięgnęli przedstawiciele UKS Judo Sensei. Hubert Milczarski wywalczył srebro w kategorii - 46 kg. Również drugie miejsce przypadło w udziale Monice Dziembakowskiej w kategorii +70 kg, natomiast Klaudia Kochańska w tej samej kategorii musiała zadowolić się brązem. Kacper Sikorski z wadze -55 kg był dziewiąty.

Kwalifikacje do MPJ wywalczyli również przedstawiciele UKS Judo Kano. W wadze = 70 g czwarta była Oliwia Trybuchowska. Ilona Pochodaj zajęła piąte miejsce w wadze -57, podobnie jak Andżelika Soliwoda w kategorii -52 kg.

O dużym szczęściu mogą mówić zawodniczki z UKS Eliot. Chociaż przegrały wszystkie walki, awansowały do finału OOM dzięki dużej liczbie kwalifikujących się osób. W Białymstoku w wadze - 40 kg wystąpi Martyna Maślanka, a w w wadze - 63 kg Aleksandra Bembenista.

Najlepszy płocki judoka Łukasz Smorzewski, będący reprezentantem Polski seniorów, wystartuje niedługo w zawodach Pucharu Europy, które odbędą się w Turcji.