sobota, 16 kwietnia 2011

Bohaterka ostatniej akcji

Martyna Borysławska stała się bohaterką meczu Jutrzenki Płock z Ruchem Chorzów. Bramka zdobyta przez nią w ostatniej sekundzie meczu dała płocczankom zwycięstwo w pierwszym meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Turniej, z którego dwa najlepsze zespoły awansują do półfinału MPJMł, rozpoczął mecz bez historii. Trudno bowiem inaczej określić pogrom zafundowany Bukowi Buk przez Vambresię Wąbrzeźno. Wynik 47:33 jednoznacznie oddaje różnicę klas, która dzieliła oba zespoły.

Później na placu gry pojawiły się drużyny AZS PWSZ Jutrzenka Płock i UKS PR Ruchu Chorzów, które zafundowały widzom istny horror. Zaczęło się wprawdzie od 1:0 i 2:1, dla przyjezdnych, ale po 12 minutach to płocczanki prowadziły 6:2. Chorzowianki nie zamierzały jednak rezygnować z osiągnięcia korzystnego dla siebie rezultatu i przez całą pierwszą połowę starały się gonić wynik. Dzięki temu na przerwę schodziły, przegrywając różnicą tylko dwóch bramek.

Po zmianie stron oba zespoły "zacięły się" i na pierwszego gola trzeba było czekać aż cztery minuty. W pierwszej fazie tej części nieco skuteczniejsze były zawodniczki z Chorzowa i to one nieznacznie prowadziły. Nie udało im się jednak uzyskać chociażby dwubramkowej przewagi. Nic więc dziwnego, że w drugiej połowie najczęściej na świetlnej tablicy widniał wynik remisowy. Sześć minut przed końcem chorzowianki prowadziły 22::21. W 58. minucie wyrównała Natalia Korzeniewska.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, płocczanki przeprowadziły jeszcze jedną akcję, którą rzutem w ostatniej sekundzie sfinalizowała Martyna Borysławska. Obok niej na słowa najwyższego uznania zasłużyła też świetnie spisująca się w płockiej bramce Monika Obrębalska.