środa, 23 marca 2011

Walkower i powołania

Wydarzenia z 13 marca na stadionie w Iławie, jak się można było spodziewać, mają swój dalszy ciąg. Wydział Gier PZPN zweryfikował dziś wynik spotkania Jeziorak - Wisła Płock na walkower dla gospodarzy. Jednocześnie klub poinformował o powołaniach młodych piłkarzy Wisły do reprezentacji U-18 prowadzonej przez Władysława Żmudę.

Feralnej niedzieli mecz Jezioraka z Wisłą został przerwany w 84 minucie przy stanie 2:1 dla gospodarzy, po tym jak na boisko zostały odpalone petardy hukowe z sektora zajmowanego przez płockich kibiców. Od decyzji Wydziału Gier płockiej Wiśle przysługuje odwołanie. Zarząd klubu zastrzega jednak, że nim się odwoła musi poznać z uzasadnienie, które powinno wpłynąć do klubu na piśmie. To już druga kara dla płockiego klubu za odpalenie petard, pierwszą był zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców z Płocka w pięciu kolejnych meczach wyjazdowych.

Miła informacja wpłynęła za to ze sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U18. Dwóch piłkarzy płockiego klubu znalazło uznanie w oczach selekcjonera Władysława Żmudy. Wybrańcy na mecz z Holandią, który 29 marca (godz. 17.30) odbędzie się na przebudowanym stadionie w Łomży to niedawno (18 marca) świętujący swoje osiemnaste urodziny wychowanek Wisły grający w pomocy Mateusz Lewandowski oraz wychowanek Mazura Karczew, obrońca Mateusz Pielak.