czwartek, 24 marca 2011

Brązowy Bednarski z kłopotami

Dwie udane próby na wysokość 164 i 170 cm pozwoliły płockiemu skoczkowi-weteranowi Dariuszowi Bednarskiemu (57 lat) zdobyć brązowy medal w konkursie skoku wzwyż w kategorii M55 podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters w Lekkiej Atletyce EVACI rozegranych w Gandawie w Belgii. Płocczanin wystartował z kontuzją mięśnia krawieckiego, która niewątpliwie przeszkodziła mu w zajęciu jeszcze wyższego miejsca.

- Wiedziałem, że muszę pójść va banque, oddać minimalną liczbę skoków, by oszczędzić bolącą nogę, akurat tę z której się odbijam - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" po zawodach Dariusz Bednarski. - Oddałem dwa czyste skoki pomijając wysokość 167. Na srebro i złoto potrzebne było zaliczenie 173, wysokości leżącej w moim zasięgu - twierdzi pogodzony z losem, ale szczęśliwy z brązowego medalu lekkoatleta.  

Start w Gandawie zakończył tegoroczne występy płockiego skoczka w hali. W maju po wyleczeniu kontuzji ma nadzieję na rozpoczęcie sezonu na powietrzu, znacznie bardzie obfitego w starty. Konkurs skoku wzwyż na halowych mistrzostwach Masters, w którym wystartowało 15 weteranów wygrał Ukrainiec Oleg Fiedorko przed Czechem Jaroslavem Lerencem. Polskę w Gandawie Gandawie 44 lekkoatletów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz