poniedziałek, 21 marca 2011

W dziewczętach z podstawówek rządzi Płock!

Płocczanki z podium z red. Strzałkowskim
Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawały płocczanki podczas rozegranego w Ostrowi Mazowieckiej finału 56. Turnieju Tenisa Stołowego im. red. Janusza Strzałkowskiego, dawniejszego turnieju siedmiu redakcji. Są to zawody, w których rywalizuje młodzież szkolna z województwa mazowieckiego, niekoniecznie zrzeszona w klubach sportowych.

W kategorii żaczek (szkoły podstawowe do klasy IV włącznie) triumfowała już drugi rok z rzędu w tym turnieju Wiktoria Ziemkiewicz. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku, na co dzień występująca w barwach GLKS Nadarzyn, ma już na swoim koncie sukcesy w starszych kategoriach wiekowych, nic więc dziwnego, że w swoim roczniku na Mazowszu nie ma sobie równych. Oby tak zostało. Najbliższy test czeka płocczankę już w najbliższy weekend w Gdańsku, kiedy zagra na nieoficjalnych mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej - Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Za Wiktorią jednak nie widać w tej najmłodszej kategorii nikogo z Płocka i powiatu płockiego i trudno będzie w najbliższych latach liczyć na powtórzenie sukcesów płocczanki, a szkoda, bo potencjał szkoleniowy w Płocku jest ogromny. Najlepszym tego przykładem jest nawet nadmiar utalentowanych adeptek tenisa stołowego w kolejnej kategorii wiekowej - młodziczek (rocznik 1998 i młodsze, na turnieju Strzałkowskiego roczniki 1998-99). W finałowym turnieju w Ostrowi w dwóch grach półfinałowych wystąpiły aż trzy zawodniczki Nadwiślanina Płock, wszystkie z SP 20 Płock, no i musiały się nawzajem "wykaszać".

"Wykaszała" Katarzyna Bagrowska, według list rankingowych druga obecnie w Polsce młodziczka. Płocczanka również po raz drugi zdobyła w tym roku pierwsze miejsce na "Strzałkowskim", pierwszy raz było to dwa lata temu w finale w Siedlcach. Kasia najpierw wyeliminowała Dominikę Wolińską, by potem w meczu o 1. miejsce przekonywująco pokonać Annę Wereszczaka. Ciekawostką jest, że ta ostatnia płocka zawodniczka, aby zająć drugie miejsce w turnieju dwa razy musiała zmierzyć swoje siły z Klaudią Ciesielską z Ożarowa, wyżej notowaną od siebie zawodniczką, dwukrotną zwyciężczynią Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego na Mazowszu w tej kategorii wiekowej. No i Ania dwukrotnie pokonała rywalkę po 3:0 w setach, pokazując, że stać ją na dużo więcej niż mogłoby to wynikać z rankingów.

Młodsze dziewczęta nie były jedynymi reprezentantkami Płocka i powiatu płockiego w finale 56. TTS im. red. J. Strzałkowskiego. W kategorii dziewcząt gimnazja miejsce 7. zajęła Aleksandra Lau, uczennica klasy drugiej Gimnazjum nr 8 w Płocku. Na takim samym miejscu w kategorii chłopców młodszych ze szkół podstawowych zakończył turniej Marcin Dobies z SP 20. Oboje trenują w Nadwiślaninie Płock pod okiem trenera Grzegorza Lipczyńskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz