poniedziałek, 14 marca 2011

Szabla w ekstraklasie!

W finale grupy NE II ligi brydża sportowego team Szabla Płock wywalczył bezpośredni awans do ekstraklasy w reformowanych w tym sezonie rozgrywkach ligowych. Niemal połowę składu teamu stanowią kobiety. Są to płocczanka Danuta Krupnik i dwie utytułowane reprezentantki Polski kobiet – Grażyna Brewiak z Gdańska i Anna Sarniak z Warszawy. "Brzydszą" część składu stanowią Tomasz Urbański – prywatny sponsor zespołu, Dariusz Krajewski, Leszek Łuniewski i Maciej Wiącek.

W finałowym turnieju rozegranym w hotelu Gromada w Olsztynie płocczanie zdecydowanie pokonali rywali – Nowogames Warszawa i KDK 1 Kutno i jako pierwszy zespół swojej grupy II ligi zapewnili sobie grę w ekstraklasie bezpośrednim awansem. Płocki zespół był zdecydowanym faworytem grupy NE II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego i z tej roli w pełni się wywiązał.

Za sprawą Szabli brydż w najwyższej klasie rozgrywkowej powraca do Płocka po dwuletniej przerwie. W sezonie 2008/2009 po zajęciu czwartego miejsca, najwyższego w historii płockiego brydża sportowego, z pierwszej ligi wycofany został team Petro Energorem Płock, 

W bieżącym sezonie rozgrywki PZBS ulegają reformie. Pierwsza liga zmienia swoją nazwę na ekstraklasę, a niższe ligi rozgrywkowe będą miały nowy podział. Sezon 2011/2012 rozpocznie się w październiku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz