sobota, 5 marca 2011

Różal wśród gwiazd

Marcin Różalski, jeden z najbardziej utytułowanych i najbardziej medialnych specjalistów sztuk walki z Płocka zadebiutuje niebawem w walce na zasadach MMA.


Marcin Różalski ma niesamowite doświadczenie w sportach uderzanych. Ma na koncie ponad 150 pojedynków w kickboxingu, wiele starć w muay thay oraz 25 w K-1. Był Mistrzem Świata K-1 organizacji WKA i ISKA. W MMA zadebiutuje podczas 15. edycji Konfrontacji Sztuk Walki zaplanowanej na sobotę 19 marca. - Mam wewnętrzną potrzebę spróbowania się w MMA. Może kiedyś będę kaleką, może niedługo umrę i będę mieć do siebie żal, że nie spróbowałem - wyznał Różal w jednym z wywiadów. - Spróbuję i będę wiedział. Mam nadzieję na dobrą walkę.

Marcin Bartkiewicz, który będzie rywalem Różala, drogę do KSW otworzył sobie prezentując się doskonale podczas jednego z obozów Federacji. Znany pod pseudonimem Doktor Bartkiewicz jest Polakiem na stałe mieszkającym w Anglii. Stoczył w MMA już cztery pojedynki. Jest posiadaczem pasa brytyjskiej organizacji Cage Rage Contender. Doświadczenie i waga będą atutami Bartkiewicza, ale wynik tego pasjonującego pojedynku pozostaje sprawą otwartą. Tym bardziej, że obaj uwielbiają walkę w stójce i mają solidne uderzenie. Może się więc okazać, że walkę zakończy ciężki nokaut.

Dla płocczan najbardziej ekscytująco podczas KSW 15 zapowiada się starcie Różala z Doktorem, ale miłośnicy MMA z niecierpliwością czekają także na inne pojedynki. Niezwykle ciekawie zapowiada się starcie najlepszego zawodnika wagi średniej w Polsce Mameda Khalidova z Brazylijczykiem Thalesem Leitesem. To walka, która może odbić się szerokim echem w całym światku MMA. - Kilka tygodni temu otrzymałem polskie obywatelstwo, dlatego tę walkę i ewentualne zwycięstwo chciałbym zadedykować mojej nowej ojczyźnie - mówi Mamed Khalidow.

Wiele emocji powinna przynieść walka Jana Błachowicza z Thierrym Rameau Sokoudjou. - Jak zawsze przygotowany będę na 100, a nawet na 110 procent moich możliwości. Zdaję sobie sprawę z tego, że mój przeciwnik to zawodnik światowej klasy. Zrobię jednak wszystko, aby go pokonać - zapowiada Polak. - Moim marzeniem jest, aby zostać najlepszym, a teraz ktoś staje mi na drodze. Zrobię więc wszystko, aby pokonać tę przeszkodę.

Sokoudjou od wielu lat toczy pojedynki dla najbardziej prestiżowych organizacji MMA na świecie. Określany jest jako zawodnik brutalny i bezkompromisowy. Większość jego walk kończy się przed czasem.

Krzysztof Kułak-Michał Materla to starcie dwóch Polaków z ogromnymi aspiracjami. Wiele wskazuje na to, że może ono zakończyć się przed czasem. Chociaż na KSW 6 ich bezpośrednie starcie wygrał Materla, jednak to Kułak jest obrońcą mistrzowskiego pasa. Tym razem każde rozstrzygnięcie jest możliwe, a wskazywanie faworyta przypominałoby wróżenie z fusów.

Na KSW 15 szykuje się wielki powrót zwycięzcy pierwszej edycji tej imprezy Łukasza Jurkowskiego, który walczyć będzie z Finem Tonim Valtonenem, jednym z najlepszych w Europie zawodników wagi półciężkiej. Fiński rutyniarz nie walczy efektownie, ale efektywnie. Stoczył 34 walki w MMA, w europejskim rankingu jest klasyfikowany na ósmym miejscu. Jego atuty to solidna stójka, dobre zapasy, dobra kontrola w parterze.

Łukasz Jurkowski to jedyny zawodnik, który walczył w ośmiu kolejnych galach KSW, do których wraca po prawie dwuletniej przerwie. W tym czasie stoczył kilka walk za granicą, ale nie ukrywa, że perspektywa pokazania się w Warszawie jest dla niego ekscytująca. Nie mniej niż możliwość pokonania utytułowanego rywala z Finlandii.

Widzowie na Torwarze obejrzą jeszcze jedną polsko-fińską konfrontację. W wadze lekkiej Maciej Górski zmierzy się z Niko Puhakką. Polak pnie się dopiero po pierwszych szczeblach kariery, tymczasem jego rywal to zawodnik o uznanej już klasie. Walka zapowiada się jednak interesująco, a o jej wyniku decydować powinna głównie siła ciosów.

Bardzo interesująco zapowiada się polsko-angielska extrafight pomiędzy dwukrotnym triumfatorem turniejów KSW Antonim Chmielewskim i weteranem brytyjskiej sceny MMA, byłym mistrzem organizacji Cage Rage Jamesem Zikicem. Zikic to bardzo doświadczony zawodnik mający na koncie 19 zwycięstw, siedem porażek i dwa remisy. Bił się na najlepszej brytyjskiej imprezie o nazwie BAMMA, a także w Japonii na gali Sengoku.

Antoni Chmielewski to jeden z pionierów MMA w Polsce. Z 28 stoczonych pojedynków wygrał aż 21. Konfrontacja z Zikicem będzie jego trzecim pojedynkiem w wadze średniej. Wcześniej pokonał na punkty Gregory Babene z Francji i Brazylijczyka Vitora Nobregę.

Zapowiada się nie lada gratka dla fanów MMA. Pojedynek z udziałem dwóch takich wojowników to sto procent emocji, sto procent adrenaliny i sto procent wszechstylowej walki wręcz na najwyższym poziomie.

Podczas KSW 15 odbędzie się kilka walk o mistrzowskie tytuły. W wadze półśredniej Ruben Crawford z Niemiec spotka się z reprezentującym nasz kraj Aslambekiem Saidovem. Mieszkający w Kolonii Crawford to wschodząca gwiazda MMA z Niemiec. Ma zaledwie 20 lat, jest zdolny i utalentowany. Mimo młodego wieku stoczył już dziewięć walk, z których wygrał osiem, a przegrał tylko jedną. Przeciwnikiem Niemca będzie Aslambek Saidov, numer jeden polskiego rankingu wagi półśredniej, prywatnie kuzyn Mameda Khalidova.

Pierwotnie popularny Różal miał walczyć z mieszkającym na stale w Australii Pawłem Słowińskim. Niestety, z powodów osobistych Polak z Antypodów musiał zrezygnować z walki. Jego miejsce zajął Marcin Bartkiewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz