poniedziałek, 28 lutego 2011

Rezerwy znowu na plusie

Następne dwa punkty do swego dorobku dopisali piłkarze ręczni Orlen Wisły II. Tym razem nafciarze pokonali we własnej hali akademików z Zielonej Góry.
Kibice, którzy pofatygowali się do Blaszak-Areny, nie mieli prawa narzekać na brak emocji. Wszak zobaczyli aż 73 bramki, z których nieco więcej zapisanych zostało na koncie podopiecznych trenerów Michała Skórskiego i Bogdana Janiszewskiego.

Początkowo mecz był bardzo wyrównany, a gra toczyła się bramka za bramkę. Musiało minąć 15 minut, by gospodarze zdołali zyskać lekką przewagę. Różnica bramkowa, którą po kwadransie wypracowali sobie płocczanie, utrzymała się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części zawodów miejscowi zdołali odskoczyć nawet na 11 "oczek", ale zielonogórscy akademicy zniwelowali część strat. Nie mieli jednak nawet najdrobniejszych szans na zmianę rezultatu.

W meczu z AZS-em najwięcej bramek zdobył Kamil Mokrzki. Jednak aż osiem z jedenastu goli zapisał na swoim koncie, skutecznie egzekwując rzuty karne. Doskonale spisał się Adrian Piórkowski, zdobywca siedmiu bramek z gry. Tylko jedno trafienie mniej zapisał Tomasz Klinger.

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek z AZS UZ Zielona Góra będzie ostatnim rozgrywanym przez Orlen Wisłę II w hali Chemika. Kolejne mecze rezerw prawdopodobnie będą rozgrywane w Orlen Arenie. Wcześniej jednak czeka ekipę trenerów Janiszewskiego i Skórskiego wyjazd do Ostrowa Wlkp. na mecz z tamtejszą Ostrovią. Bardzo dobrze spisał się Adrian Piórkowski, który siedmiokrotnie pokonał bramkarzy przeciwnika.

Orlen Wisła II Płock - AZS UZ Zielona Góra 40:33 (20:16)
Wisła Orlen II: Witkowski, Dudek, Fiodor - Adamski 5, Bożek 1, Klinger 6, Piórkowski 7, Rakowski 3, Mokrzki 11, Wojkowski, Szczutowski 3, Jędrzejewski, Kozłowski 1, Przygucki 3
AZS UZ: Maziarz, Pitoń - Gałach 4, Kociszewski 3, Książkiewicz 1, Petela, Hajgenbart 7, Koprowski 11, Kłosowski, Jakób 4, Skrzypek, Jarowicz 1, Wittke, Nogajewski 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz