środa, 2 lutego 2011

Z Widzewem minimalnie w plecy

Piłkarze nożni Wisły Płock rozpoczęli zgrupowanie w Kleszczowie. W pierwszym dniu obozu przygotowawczego rozegrali sparing z Widzewem Łódź (Młoda Ekstraklasa). Płocczanie przegrali 2:3.

W pierwszej połowie warunki gry dyktowała Wisła, która zdobyła dwie bramki po strzałach Arkadiusza Żaglewskiego i Mateusza Lewandowskiego. Łodzianie odpowiedzieli tylko jednym golem. Po przerwie Widzewiacy dwukrotnie trafili do płockiej bramki, dzięki czemu wygrał mecz 3:2.

Trener Jarosław Araszkiewicz w środowym sparingu testował trzech kandydatów do gry w Wiśle: Gerarda Bieszczada (bramkarz, rocznik 1993, Lech Poznań), Roberta Singa (obrońca, 1986, GKP Gorzów Wlkp.) oraz Mateusza Pielata (obrońca, 1993, Junior Ursynów Warszawa).

Płockich piłkarzy czekają jeszcze w Kleszczowie dwa mecze kontrolne: z Ruchem Radzionków (piątek, 4 lutego) i z Podbeskidziem Bielsko Biała (poniedziałek, 7 lutego). Podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza trenują w Kleszczowie dwa razy dziennie - o godzinie 11.00 i o 17.00. Co kilka dni mają też odnowę biologiczną. Zgrupowanie w Kleszczowie zakończy się w poniedziałek 7 lutego.