czwartek, 3 lutego 2011

Mustangi szykują się do walki

Aż 13 zespołów walczyć będzie w sezonie 2011 w rozgrywkach PLFA II. Ekipa Mustangs Płock trafiła do Grupy Północnej.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego w sezonie 2011 zostanie podzielona na PLFA I, w której wystąpi dziesięć zespołów oraz PLFA II, gdzie rywalizować będzie 13 ekip podzielonych na grupy północną i południową.

Płockie Mustangi zagrają w Grupie Północnej. Rywalami naszego zespołu będą: KFA Fireballs Wielkopolska, Husaria Szczecin, Torpedy Łodź, Warsaw Spartans oraz Warsaw Werewolves. Ostatni z tych zespołów będzie debiutował w PLFA II, natomiast szczecińska Husaria wraca do gry po przerwie.

Każda ekipa w sezonie zasadniczym rozegra po sześć meczów. Faza play-off natomiast składać się będzie z trzech etapów. Rozpocznie się od rundy dzikich kart, po której nastąpią półfinały i finały. Pierwsza kolejka PLFA II została zaplanowana na 11-12 maja. Finały przewidziane są na 17 września.

Płockie Mustangi przygotowania do sezonu 2011 rozpoczęły w końcu ubiegłego roku. W październiku został przeprowadzony nabór, dzięki któremu udało się pozyskać kilku młodych zawodników. Niewykluczone, że wzmocnią oni drużynę wraz z rekrutami pozyskanymi podczas środowego naboru, który odbywał się w hali sportowej przy ulicy Korczaka.

- W hali w Borowiczkach pojawiło się 11 osób w różnym wieku i z bardzo różnymi predyspozycjami i warunkami fizycznymi - powiedział nam Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangów. - Mam nadzieję, że kilka z tych 11 osób wzmocni nas przed nowym cyklem rozgrywek.

Ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Włudarskiego solidnie pracuje nad dyscypliną i techniką. Płocczanie mają nadzieję, że dzięki wprowadzeniu nowych zagrywek będą w stanie walczyć o mistrzostwo PLFA II. Aby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu, Mustangi wzięły udział w otwartym obozie szkoleniowym, który w Poznaniu poprowadzili Amerykanie występujący w PLFA (niektórzy z nich grali w przeszłości w NSAA, a nawet w NFL).
Paweł Chlebny poinformował nas, że począwszy od sezonu 2011 Mustangi swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać będą na stadionie miejskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz