poniedziałek, 23 lutego 2015

Płocczanki z brązowym medalem Mistrzostw Mazowsza

Aleksandra Lau (18 l.) i Sylwia Szelkowska (18 l.), tenisistki stołowe MLUKS Nadwiślanin Płock prowadzone przez trenera Radosława Matlewskiego, nauczyciela z SP 6 w Płocku, wywalczyły brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza seniorek w grze podwójnej. To drugi medal dla płockiego klubu w krótkiej historii startów zawodniczek w dorosłej kategorii wiekowej. Pierwszy - srebrny, również w grze podwójnej, w sezonie 2011/2012 zdobyły mając wówczas po 14 lat Katarzyna Bagrowska z Anną Wereszczaka. W bardzo silnie obsadzonym turnieju mężczyzn, z udziałem obrońcy tytuły Mistrza Polski, Daniela Góraka (31 l.), dwie zwycięskie gry zanotował Robert Wojnarski (41 l.), jedną Andrzej Wawrzyniak (24 l.) obaj z Victorii Płock. Bez zwycięstwa zakończył zawody Michał Buła (29 l.) z MUKS Gąbin.

Zawodniczki Nadwiślanina drogę na na podium rozpoczęły od pokonania 3:0 (11-9, 11-7, 11-7) drugiego klubowego debla Nadwiślanina startującego w mistrzostwach - Katarzyny Bagrowskiej i Anny Nowakowskiej. W półfinale turnieju stoczyły niezwykle zacięty pojedynek, niestety przegrany 0:3 (8-11, 14-16, 9-11), z późniejszymi srebrnymi medalistkami mistrzostw Wiktorią Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) i Agatą Zakrzewską (SCKiS Hals Warszawa). W meczu o III miejsce wygrały 3:0 (12-10, 11-7, 11-8), z rozstawioną z numerem drugim w turnieju parą Anna Wereszczaka (GLKS Nadarzyn)/Marta Marszałkiewicz (IKTS Broń Radom). Ze złota w Warszawie, gdzie rozegrano mistrzostwa, cieszyły się Hanna Prusińska i Monika Klimczak z SCKiS Hals, gospodarza imprezy.

Dla Oli i Sylwii brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza Seniorek są największymi jak dotąd osiągnięciami w dorosłaej już kategorii wiekowej. Obie w tym roku zadebiutują w kategorii U21 - młodzieżówek i nie są bez szans na awans do mistrzostw Polski dla 19-21 latków.

Andrzej Wawrzyniak po zwycięstwie 3:1 (5-11, 11-7, 2-11, 11-6, 11-5) nad Piotrem Stępińskim ze Spójni Warszawa mógł jedynie dzielnie stawić czoła obrońcy tytułu Mistrza Polski Danielowi Górakowi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Przegrana 0:3 (8-11, 7-11, 8-11) z pewnością zawodnikowi Victorii Płock ujmy nie przyniosła. Tymczasem Robert Wojnarski w pierwszej rundzie dość pechowo przegrał 2:3 (10-12, 11-6, 3-11, 11-8, 10-12) z zawodnikiem GLKS Nadarzyn Bartoszem Lebrechtem. Płocczanin grał jednak pożyczoną rakietką - sędziowie nie dopuścili do zawodów deski, którą gra na codzień. W meczach o lepszy przedział miejsc Wojnarski pokonał kolejno braci Selerskich z UKS Tęcza Budki Piaseckie - młodszego Mateusza 3:2 i starszego Damiana 3:0, plasując się ostatecznie w przedziale miejsc 17-20. "Piętro wyżej", w przedziale miejsc 13-16. został sklasyfikowany Andrzej Wawrzyniak.

Szczęście nie dopisało w Warszawie Michałowi Bule z MUKS Gąbin, który już w pierwszej rundzie musiał stawić czoła Grzegorzowi Janczewskiemu (Hals Warszawa), późniejszemu połfinałowemu rywalowi Góraka. Ten półfinał był bodaj najbardziej widowiskowym pojedynkiem turnieju a Janczewski przegrywając 2:3 (w piątym secie 9-11, był bardzo bliski sprawienia olbrzymiej niespodzianki, wyeliminowania na szeblu województwa obrońcy tytułu mistrza Polski. W meczu o lepszy przedział miejsc Buła, po ciężkiej walce uległ 2:3 (12-10, 3-11, 2-11, 11-6, 8-11) kolejnemu reprezentantowi Halsa Andrzejowi Sasowi, kończąc udział w turnieju sklasyfikowanym w przedziale miejsc 25-32,

W turnieju indywidualnym mistrzostw Mazowsza kobiet, który był zarazem eliminacjami do mistrzostw Polski żadnej z czterech startujących zawodniczek Nadwiślanina nie udało się wywalczyć awansu. Najbliżej była Anna Nowakowska, która jako jedyna z płockich zawodniczek przebrnęła drugą rundę turnieju, co dała jej wygrana z Hanną Prusińską (Hals) 3:1 (5-11, 11-4, 11-5, 11-4). W ćwierćfinale nadwiślanka uległa jednak 1:3 (11-8, 7-11, 7-11, 9-11) Annie Wereszczaka z GLKS Nadarzyn. Z pozostałych zawodniczek Nadwiślanina jeszcze tylko Aleksandra Lau odniosła jedno zwycięstwo w mistrzostwach, pokonując 3:0 (11-6, 13-11, 11-7) w meczu o przedział miejsc 9-12. Sylwię Składanek z SKS 40 Warszawa. Annę Nowakowską sklasyfikowano w przedziale miejsc 5-8., a Sylwię Szelkowską i Katarzynę Bagrowską w przedziale 13-16, na 18 startujących w mistrzowskim turnieju zawodniczek.