czwartek, 12 września 2013

Znamy półfinalistów okręgowego Pucharu Polski

Rozgrywki okręgowego Pucharu Polski wkroczyły już w ostatnią fazę. W środę rozegrano ćwierćfinały i nie obyło się bez emocji. W niemalże płockich derbach Wisła II Płock awansowała dopiero po konkursie rzutów karnych eliminując Amatora Maszewo. W Mochowie ostre strzelanie w meczu przeciw tamtejszym A-klasowcom ze Sparty urządzili sobie czwartoligowcy z Błękitnych Gąbin. Ale miejscowi honorowego gola, niczym reprezentacja San Marino w meczu z Polską zdobyli. W derbach Pojezierza Gostynińskiego Błyskawica Lucień dzielnie stawiła czoło Wiśle Nowy Duninów, ale by awansować do półfinałów gospodarzom meczu z A klasy zabrakło już argumentów. W Gostyninie zapanował natomiast żal po dobrym, ale przegranym meczu w Sochaczewie przeciwko tamtejszej Bzurze Chodaków.


Niewątpliwie najwięcej emocji wzbudziło spotkanie Młodej Wisły z Amatorem Maszewo. Rezerwy z Łukasiewicza prowadzone przez Artura Serockiego dość szybko, bo w 18 minucie zdobyły prowadzenie po bramce utalentowanego osiemnastolatka Dawida Jabłońskiego. Ale gospodarze nie zrezygnowali z walki o wyrównanie. Jedenastka, w której rej wodzili dawny kolega z boiska trenera drugiej Wisły Arkadiusz Żaglewski oraz Tomasz Sudomir, który zjechał do Maszewa po kilku sezonach gry w czwartoligowym Kasztelanie Sierpc, dopięła celu w 65. minucie, kiedy wyrównującą bramkę zdobył Marcin Sochalewski

Do końca trwała walka o rozstrzygnięcie rywalizacji bez loterii, jaką są karne, ale rewelacyjną postawą co rusz popisywał się w bramce gości zaledwie szesnastolatek - Jakub Szczepankiewicz, młodszy brat Daniela. W konkursie rzutów karnych między słupkami bramki Wisły II stanął już jednak bardziej doświadczony Adrian Rak, co okazało się przysłowiowym strzałem w 10, bo w siódmej serii jedenastek Rak obronił strzał Krystiana Majchrzaka, dzięki czemu w półfinale zagra Młoda Wisła.

Tymczasem mimo rozegrania dobrego meczu, uzyskania prowadzenia w pierwszej połowie, do półfinałów nie udało się awansować Mazurowi Gostynin. Podopieczni Waldemara Figurskiego stracili prowadzenie po samobójczej bramce praktycznie do szatni. Mimo, że w drugiej połowie natarli na Bzurę Chodaków z animuszem, to bramki zdobywali już tylko gospodarze spotkania. Jakby tego było mało w końcówce gostyninianie stracili ukaranego czerwoną kartką Konrada Stańczaka.

Mecz pomiędzy drużynami, które dzieli tylko jedna klasa rozgrywkowa można było obejrzeć w Lucieniu, gdzie tamtejsza Błyskawica podejmowała Wisłę Nowy Duninów. Mimo, że mecz mógł się wydawać rozstrzygnięty już do przerwy (2:0 prowadzili goście) gospodarze walczyli do samego końca o jak najlepszy rezultat. Skończyło się na 2:5 i mimo, że nie udało się awansować, w Lucieniu nikt nie robi z tego tragedii. Podobnie jak w Mochowie, gdzie najbardziej z miejscowych napracował się bramkarz aż dziesięć razy wyjmując piłkę z siatki w meczu przeciwko czwartoligowcom z Gąbina. Aż cztery bramki zdobył w tym meczu Jakub Kustra, 22-letni wychowanek Wisły Płock.

W półfinałach, które odbędą się 25 września (środa, wszystkie o godz. 16.00) zmierzą się: Wisła Nowy Duninów - Wisła II Płock oraz Bzura Chodaków - Błękitni Gąbin. Finał okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 2 października. 

11 września 2013 r.
Ćwierćfinały Okręgowego Pucharu Polski
Amator Maszewo - Wisła II Płock 1:1 (0:1, 1:1, w rzutach karnych 6:7)
Bramki: Jabłoński (18.) dla Wisły II i Sochalewski (65.) dla Amatora.
Amator: Mierzejewski - Pesta, Włoczewski, Mysior, Muszyński - Woliński (60. Śmigrodzki), Golatowski, Sochalewski (70. Zych), Żaglewski, Sztendor (66. Majchrzak) - Sudomir.
Wisła II: J. Szczepankiewicz (90. Rak) - Padzik, Skumórski, Kokosza, Synowicz - Jabłoński, Truskolaski, Dombrowski, Sadowski (72. Wiejski), Wiśniewski - Popławski.

Sparta Mochowo - Błękitni Gąbin 1:10 (1:3)
Bramki: Gadomski (26.) dla Sparty oraz Dębicki 2 (16. i 66.), Kustra 4 (44., 50., 63., 67.), Wiśniewski (45.), Różycki (53., 72., 87.).
Błękitni: Jastrzębski - M. Nowak I, Winnicki, Tomaszewski, Kiełbasa (65. Rogoziński) - Różycki, Gapiński, Dębicki, Paczkowski (46. M. Nowak II) - Wiśniewski, Kustra.

Bzura Chodaków - Mazur Gostynin 3:1
Bramki: Kosiński (45. sam.), Oziemblewski (68.), Trafalski (75.) dla Bzury oraz Surmak (21.) dla Mazura.
Mazur: Tomczak – B. Dutkiewicz, Stańczak, Kosiński, P. Dutkiewicz, Sławiński, Kowalski (58. Matusiak), Ziułkowski, Rutkowski (58. Komorowski), D. Surmak (66. Górecki), Modrzejewski (58. K. Surmak).

Błyskawica Lucień - Wisła Nowy Duninów 2:5 (0:2)
Bramki: Durka (55.) i J. Kokosiński (85.) dla Błyskawicy oraz Rękawiecki 2 (20. i 50.), Jabłoński (40.), Samoraj (60.), Bieniek (90.)
Błyskawica: Śmiałkowski - Ł. Kokosiński(Grudny), Janiszewski, Ryniec, J. Kokosiński - Śmiałkowski, Warsicki (Jagodziński) Kamiński, Durka, Kaczmarek (Kosiński) - Krysztofiak (Rybicki).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz