czwartek, 26 września 2013

Wisła dwa po karnych, Bzura walkowerem

Aż rzutów karnych potrzebowali podopieczni trenera Artura Serockiego, piłkarze rezerw płockiej Wisły, do zwycięstwa nad grającą w lidze okręgowej Wisłą Duninów w półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN. Bohaterem Młodej Wisły okazał się młodszy z braci Szczepankiewiczów - Jakub, który obronił trzy rzuty karne, co płocczanom dało zwycięstwo. W Duninowie walczono do upadłego, tymczasem w Sochaczewie spotkanie tamtejszej Bzury Chodaków z Błękitnymi nie doszło do skutku. Już dzień przed terminem półfinałów na stronie internetowej gąbińskiego teamu pojawiło się oświadczenie, w którym można poznać argumenty klubu z Gąbina, który nie wysłał piłkarzy do odległego o nieco ponad 40 kilometrów Sochaczewa, oddając walkowera. 


"Od 24 sierpnia nasz zespół rozgrywał mecze dwa razy w tygodniu, w środowe terminy odbyły się trzy kolejki ligowe i dwie rundy Pucharu. W sumie piłkarze zagrali dziewięć spotkań co trzy dni i niestety obciążenia fizyczne i przemęczenie miały duży wpływ na kontuzje i urazy. Z 19-osobowej kadry zespołu, do dyspozycji trenera Ledziona pozostało w tej chwili 14-tu zawodników, w tym trzech bramkarzy. Sytuacja w ligowej tabeli także nie jest zbyt optymistyczna i determinuje konieczność koncentracji na tych rozgrywkach. Poza tym godzina rozpoczęcia meczu z Bzurą (16:00), wymaga konieczności stawienia się w Chodakowie najpóźniej o godz. 15:00, a o tej właśnie godzinie zawodnicy dopiero kończą pracę, niektórzy nawet później. Wszystkie te czynniki legły u podstaw decyzji Klubu o rezygnacji z udziału w dalszej fazie rozgrywek pucharowych i oddaniu meczu z Bzurą walkowerem"  – można było przeczytać na stronie internetowej klubu z Gąbina już dzień przed spotkaniem.

W finale okręgowego Pucharu Polski Wisła II Płock spotka się zatem z Bzurą Chodaków. Mecz zaplanowano na 9 października na godzinę 15:30. 

Wisła Nowy Duninów - Wisła II Płock 2:2 (1:0) k. 2:3
Bramki: Rasiński (2.) i Samoraj (50.) dla Wisły Nowy Duninów oraz Garczewski (55.) i Sadowski (77.) dla Wisły II Płock.
Wisła II Płock: J. Szczepankiewicz - Padzik, Skumórski, Majchrzak, Bojaruniec - Jabłoński (54. Marciniak), Truskolaski, Koryto (54. Kowalczyk), Popławski (54. Dombrowski), Garczewski - Wiejski (54. Sadowski).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz