piątek, 20 września 2013

Wioślarski weekend

Już po raz piąty na płockiej Sobótce rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim. Imprezie towarzyszyć będzie organizowany po raz 30. Memoriał Juliusza Kawieckiego, w którym zawodnicy będą walczyć między innymi o nagrody ufundowane przez prezydenta Płocka. Dla najmłodszych adeptów dyscypliny przygotowano XV Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zawody odbędą się w sobotę i w niedzielę. Uroczyste otwarcie przewidziano na godz. 10.00.


Wszystkich sympatyków dyscypliny zaprasza do kibicowania na zawodach Płockie Towarzystwo Wioślarskie. Zwłaszcza, że rok po roku impreza cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczną edycję Memoriału wzbogacono o kilka konkurencji dla kategorii Masters - weteranów dyscypliny, którzy zapowiedzieli swój liczny udział. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja najmłodszych, którzy ścigają się na specjalnych niewywrotnych łodziach. Pierwszego dnia indywidualnie na czas, drugiego w sztafetach wahadłowych. Ale oczywiście największe emocje jak co roku powinny budzić wyścigi seniorów na sprinterskim dystansie 500 metrów.  

Współorganizatorami wioślarskiego weekendu w Płocku są Urząd Miasta Płocka, marszałek województwa mazowieckiego, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Zespół Szkół Technicznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Regaty zostaną rozegrane w sobotę w godzinach 12-17, w niedzielę między 9 a 15.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz