środa, 11 września 2013

Dwaj płoccy juniorzy wystartują w Baltic Cup

Dwaj juniorzy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego zakwalifikowali się do startu w prestiżowych regatach Baltic Cup, które odbędą się w ostatni weekend września w Sankt Petersburgu w Rosji. W zawodach o Puchar Krajów Nadbałtyckich w czwórce bez sternika wystartują podopieczni Piotra Sałkowskiego - Piotr Szczepański i Kamil Kamiński. Eliminacje do reprezentacji juniorów na Baltic Cup odbyły wraz z mistrzostwami województwa kujawsko - pomorskiego na torze w Bydgoszczy.


Pierwszego dnia regat do finału A konkurencji dwójek bez sternika zakwalifikowały się dwie płockie osady. Finałowy wyścig wygrali Piotr Szczepański z Kamilem Kamińskim (trener Piotr Sałkowski), zaś piąte miejsce zajęli ostatecznie Igor Smoliński z Marcinem Krysińskim, podopieczni Bogdana Zalewskiego, najmłodsi uczestnicy tej konkurencji. Tuż za zwycięzcami finału B na metę dotarła trzecia płocka dwójka bez sternika w składzie Krzysztof Pawłowski, Sebastian Cieśla, prowadzona przez trenera Piotra Sałkowskiego.

Drugiego dnia zawodów przyszedł czas na sprawdzian w większych łodziach - czwórkach bez sternika. Przed startem doszło do łączenia składów osad z różnych klubów, również pod wskazania trenera kadry narodowej. Wyścig finałowy zdecydowanie wygrała osada składająca się z zawodników Posnanii RBW i Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, triumfatorów wyścigów dwójek - Kamińskiego i Szczepańskiego. Na drugim miejscu z dużą stratą przypłynęła klubowa załoga BTW Bydgoszcz. Trzecie miejsce zajęła kolejna osada z płocczanami w składzie - Krzysztofem Pawłowskim i Sebastianem Cieślą, którzy popłynęli z zawodnikami Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Na piątym miejscu do mety dotarła w pełni klubowa osada Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego złożona z podopiecznych Bogdana Zalewskiego w składzie: Marcin Krysiński, Igor Smoliński, Konrad Pawlak, Bartłomiej Donarski.  

Zwycięska czwórka bez sternika w składzie Piotr Szczepański, Kamil Kamiński (PTW) oraz dwaj zawodnicy Posnania RBW została powołana do reprezentowania Polskę na regatach międzynarodowych Baltic Cup w Sankt Petersburgu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz