czwartek, 6 czerwca 2013

Z Kruszwicy na mistrzostwa świata

FOT. ARCHIWUM PTW
Podopieczni trenera Krzysztofa Kalińskiego, Michał Iskra i Łukasz Krajewski podtrzymują swoją wysoką formę. Podczas rozegranych na jeziorze Gopło w Kruszwicy Centralnych Wiosennych Regat Juniorów zaprezentowali się najlepiej z zawodników SMS PTW Płock. Pierwszego dnia wygrali wszystkie biegi kontrolne pozostawiając w pokonanym polu 26 innych osad, potem byli bezkonkurencyjni w czwórce bez sternika, w której popłynęli w tym samym składzie co w Mińsku na Białorusi, gdzie zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy. W Kruszwicy juniorzy i juniorzy młodsi walczyli o powołania do kadry narodowej na mistrzostwa świata i Puchar Młodzieży - Cup de la Jeunesse. Powołanie Jakuba i Łukasza wydaje się być niemal pewne. 


Ale w Kruszwicy startowali także i młodzicy, którzy głównie przyjechali po naukę i zbieranie doświadczeń w walce na torze wioślarskim. Płocka ekipa liczyła aż 60 zawodników i zawodniczek, w większości uczniów Zespołu Szkół Technicznych, popularnej "Siedemdziesiątki". 

Bardzo wartościowy wynik uzyskała juniorska osada dwójki bez sternika, w składzie: Piotr Szczepański i Kamil Kamiński (podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego). Zajmując trzecią pozycję w konkurencji, jako najmłodsi w finale siedemnastolatkowie mają duże szanse wyjechać z reprezentacją kraju na regaty Cup de la Jeunsse, które w tym roku odbędą się w dniach 2-4 sierpnia w szwajcarskiej Luzernie. 

W pozostałych konkurencjach juniorskich płoccy zawodnicy również zajmowali wysokie miejsca, pierwsze - ósemka męska oraz drugie - jedynkarka wagi lekkiej: Aleksandra Osędowska (na zdjęciu). 
                                         
W juniorach młodszych (16-17 latkowie) Płock reprezentowało siedem osad, które w sześciu konkurencjach zajęły dwa piewsze miejsca; jedno drugie, jedno trzecie, dwa czwarte i jedno dziewiąte miejsce.   

Najlepsze wyniki odnotowały osady:
- pierwsze miejsce - ósemka w składzie: Bartłomiej Donarski, Arkadiusz Dobies, Igor Wojda, Sebastian Smoliński, Patryk Zajączkowski, Mateusz Cywiński, Marcin Krysiński, Adam Dybiec, sternik Konrad Kalack, trenerzy: Jerzy Podsędek, Bogdan Zalewski;
- pierwsze miejsce czwórki ze sternikiem w składzie: Bartłomiej Donarski, Damian Rutkowski, Konrad Pawlak, Marcin Krysiński, sternik Adrian Wiśniewski, trenerzy j.w.
- czwarte miejsce dwójki podwójnej: Michał Sobiecki i Sebastian Graczyk.

W zawodach młodzików na wyróżnienie zasługuje udział płockiej czwórki ze sternikiem chłopców w składzie: Sylwester Kaczmarek, Marcin Makowski, Adrian Strzeszewski, Dawid Karpiński i sternik Łukasz Gołębiewski. Dla podopiecznych Andrzeja Petrykowskiego był to drugi start w życiu.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz